Comentarii (16)
Raul Muresan  •  21 Noiembrie 2020, 05:23

Olguta..E clona..făcătură.. E ciuma rosie...rotaru..sandu dragomir psd...totul trebuie inchis.. haide craiova lui mititel...haide u cj

suporterucv  •  20 Noiembrie 2020, 14:33

Stiinta a murit in 1991 (cel mult 94). Apoi clona ei (FCU) s-a dus si ea in 2014 - FALIMENT. Nu mai exista Stiinta !! Ce avem acum este o noua echipa... o noua Universitatea. E bine si asa ...decat deloc !! Palmaresul este in mintea suporterilor !

ctbilu  •  20 Noiembrie 2020, 09:51
Postat de vidoq pe 19 Noiembrie 2020, 19:53

Bun venit acasa, STIINTA!!

Bine a venit ca sa aiba de unde pleca... :)

ctbilu  •  20 Noiembrie 2020, 09:50
Postat de vidoq pe 19 Noiembrie 2020, 22:06

Dacă avem palmaresul inseamna ca suntem Stiinta! Nu vad cum o instituție de învățământ sa dea numele unei echipe de fotbal, asa ceva doar în România e posibil!

Ai blana ursului din padure, aia ai... Pai tocmai ca a facut-o in '66, o institutie a dat numele echipei de fotbal care activa in potofoliul sau...

george_br  •  20 Noiembrie 2020, 09:25
Postat de tivireli pe 20 Noiembrie 2020, 00:34

Domnule, tu stii pe ce baza se prezinta o echipă de fotbal la startul campionatului? Echipa aceea este continuatoarea echipei istorice, cea care a jucat ani de zile datorită continuității, FC UNIVERSITATEA Craiova. Ce se intamplă prin tribunale, este datorat unei justitii specifice situatiei generale din Romania, adică o societate coruptă

Astia sunt batuti in cap... poti sa le si desenezi ca n-au cu ce sa priceapa..

alinushu_  •  20 Noiembrie 2020, 01:35

Ceva ascuns tot exista in spatele acestei decizii :)) Nu se poate sa fi devenit "tovarasa" asa de binevoitoare dintr-odata...Sa-i tina D-zeu naravu', zic....Forta Stiinta!!!

tivireli  •  20 Noiembrie 2020, 00:36
Postat de ucv1948 pe 19 Noiembrie 2020, 21:50

Care Stiința tinere ? Aia care a intrat in faliment datorita "priceperii" groparului Mititelu ? Deocamdata voi nu aveti dreptul de a folosi marca , stema si numele de Univ Craiova. Ati pierdut si la OSIM dreptul ăsta , nu aveti aprobarea institutiei de invatamant ' Universitatea din Craiova ' de a purta acest nume.

Draga, astea sunt prostii ale celor ce conduc vremelnic Romania. Politicienii care s-au bagat si in fotbal.

tivireli  •  20 Noiembrie 2020, 00:34
Postat de fly_vyp pe 20 Noiembrie 2020, 00:08

Sigur, prietene! Toate rezultatele din cupa UEFA au fost obtinute de Bornescu, Dananae, fratii Costea si probabil, Gogoasa. Stefanescu, Camataru, Cartu, Negrila, Ungureanu, Irimescu, Balaci si Oblemenco au facut doar figuratie si au fost angajatii lui Mititelu. Asa-i? Ri n-au nicio treaba cu palmaresul! L-a adus mititelu de acasa.

Domnule, tu stii pe ce baza se prezinta o echipă de fotbal la startul campionatului? Echipa aceea este continuatoarea echipei istorice, cea care a jucat ani de zile datorită continuității, FC UNIVERSITATEA Craiova. Ce se intamplă prin tribunale, este datorat unei justitii specifice situatiei generale din Romania, adică o societate coruptă

fly_vyp  •  20 Noiembrie 2020, 00:08
Postat de vidoq pe 19 Noiembrie 2020, 22:06

Dacă avem palmaresul inseamna ca suntem Stiinta! Nu vad cum o instituție de învățământ sa dea numele unei echipe de fotbal, asa ceva doar în România e posibil!

Sigur, prietene! Toate rezultatele din cupa UEFA au fost obtinute de Bornescu, Dananae, fratii Costea si probabil, Gogoasa. Stefanescu, Camataru, Cartu, Negrila, Ungureanu, Irimescu, Balaci si Oblemenco au facut doar figuratie si au fost angajatii lui Mititelu. Asa-i? Ri n-au nicio treaba cu palmaresul! L-a adus mititelu de acasa.

vidoq  •  19 Noiembrie 2020, 22:06
Postat de ucv1948 pe 19 Noiembrie 2020, 21:50

Care Stiința tinere ? Aia care a intrat in faliment datorita "priceperii" groparului Mititelu ? Deocamdata voi nu aveti dreptul de a folosi marca , stema si numele de Univ Craiova. Ati pierdut si la OSIM dreptul ăsta , nu aveti aprobarea institutiei de invatamant ' Universitatea din Craiova ' de a purta acest nume.

Dacă avem palmaresul inseamna ca suntem Stiinta! Nu vad cum o instituție de învățământ sa dea numele unei echipe de fotbal, asa ceva doar în România e posibil!

  • 1
  • 2