FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  VIITORUL U19 - DINAMO U19 1-2

VIDEO Dinamo U19 învinge Viitorul U19 și e cu un pas în finala Cupei României

Articol de GSP - Publicat miercuri, 09 mai 2018 16:36

Dinamo U 19 s-a impus în fața celor de la Viitorul U 19, scor 2-1, în manșa tur a semifinalei Cupei României.

• Partida retur este programată pentru 16 mai, ora 14:00, la București

Partida de pe stadionul Orășenesc Ovidiu a început cu Viitorul Constanța la cârma jocului. Superioritatea a dat roade în minutul 16, când Romeo Bănica a marcat cu o execuție superbă de la marginea careului de 16 metri.

Golul egalizator a venit rapid, după doar 11 minute, dintr-un penalty discutabil acordat de centralul Mihai Amorăriței. Faultul petrecut în afara careului mare a fost mutat în suprafața de pedeapsă, iar Ricardo Grigore a transformat sigur, pe centrul porții.

Dinamo s-a impus datorită golului marcat de Gabriel Răducan, în minutul 71.