FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  CS MIOVENI - STEAUA 1-1, 5-4 D.P.

VIDEO + FOTO » Mioveniul realizează surpriza finalului de an: o elimină pe Steaua din Cupa României la penalty-uri!

Articol de GSP - Publicat miercuri, 14 decembrie 2016 23:16

CS Mioveni a reușit surpriza optimilor de finală ale Cupei României, învingând-o pe Steaua, scor 1-1, 5-4 d.p.

Chiar dacă roș-albaștrii au dominat primele 90 minute, aceștia nu au reușit să-și creeze prea multe ocazii de poartă. Mai mult, CS Mioveni putea deschide scorul în minutul 55, dar Niță a avut o intervenție salvatoare în fața lui Staicu.

Argeșenii au deschis scorul în minutul 95, când Nilă a scăpat singur și l-a învins fără probleme pe Niță.

Steaua a egalat în minutul 114, Achim marcând cu un șut din interiorul careului.

Gazdele au rămas în zece oameni în minutul 116, când Galan a fost eliminat pentru o intrare dură din spate.

Meciul s-a decis în urma loviturilor de departajare, acolo unde Mioveniul s-a impus cu 5-4, după ce Boldrin și De Amorim au ratat pentru Steaua.

La partidă au asistat aproximativ 6.000 spectatori.

CS Mioveni- Steaua 5-4, după penalty-uri
Au marcat: Nilă '95 / Achim 114