Alte știri din fotbal
Pleacă Denis Alibec! Jucătorul s-a înțeles cu noua echipă » Gigi Becali confirmă mutarea
14
Lovitură pentru Farul » Unul dintre titularii lui Zicu s-a accidentat înaintea meciurilor decisive!
0
Pavel Badea și-a făcut calculele pentru titlu: „Nu mi-e frică de Rapid și Dinamo!” » Avertisment din interiorul echipei: „S-au pierdut șanse imense”
2
LPF a decis să reprogrameze meciul dintre FC Botoșani și Oțelul Galați
2
Știri din fotbal internațional
Cei doi remarcați ai lui MM Stoica la egalul cu Fenerbahce: „I-am spus și patronului: el merită să joace!”
0
Ștefan Târnovanu se ia de ultrașii din Peluza Nord: „Banner la mișto” + Reacție după ce Becali l-a scos din poartă: „Domnul patron a venit la bază...”
0
Domenico Tedesco, neimpresionat: „FCSB? Nu ne-a surprins cu nimic”
0
Elias Charalambous, întrebat direct despre conflictul de la vestiare: „La pauză au fost nervi”
1
Lifestyle
Nu e glumă! Iubita numărului 9 ATP a câștigat mai mulți bani decât tenismenul la Australian Open
2
„Noua Diletta Leotta” » Tania a atras toate privirile cu o apariție îndrăzneață la TV: „Ești uimitoare!”
1
Simona Țăranu, pictorial în Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
11
Mauro Icardi continuă războiul cu Wanda Nara: „Este o mitomană! Mi-a furat 7 milioane de euro din conturi”
1
„Creierul șoferului n-a mai ținut cont de TIR”. De ce e improbabil ca „lane ...
Libertatea
Teancuri de euro în scara blocului: momentul în care avocata Adriana ...
Adevărul
Locul unde „Pantera” Daniel Pancu este la loc de cinste, iar Mircea Lucescu ...
GSP SPECIAL
Armistițiu energetic între Rusia și Ucraina: „I-am cerut personal lui ...
Libertatea
dar pana si cvasitotalitatea userilor stelisti de pe forum au fost de acord cu astea, mai putin 2-3 exceptii deja clasice. este incontestabil ca tehnicienii citati de tine au dreptate, si nu doar ei au dreptate. asta a fost jocul de ieri seara.
daca si voi bagati autobaza de care vorbesti in fata lui city, erai tare madru acum...problema e ca daca te aperi din zece suturi la propria poarta unul e posibil sa intre, iar daca ataci din 5 contraatacuri impotriva ta unul e posibil sa se finalizeze statistic vorbind...asa ca fiecare echipa isi asuma riscurile in functie de ce poate...azi atat au putut ...un atac haotic si fara logica pe de o parte, si o aparare fara dorinta sau putinta de a continua pe faza ofensiva decat foarte rar de cealalta parte...concluzia : doua echipe dezamagitoare
mda, n-o prea înțeleg p-asta cu organizarea dar bănuiesc că se va vedea peste puțini ani. Galeria? Acum, că se-nțeleg cu creditorul și cotizează ăla la ei.
doua probleme. 1. de ce il citezi pe becali? esti singurul de pe aici care face asta. 2. cum adica nu va batem de 7 meciuri? voi aveti o singura victorie in 18 meciuri.
ASA E METRE ... BINE ..DOAR SCORUL.. CA IN REST PLICTISEALA MAXIMA SI LIPSA DE VALOARE.. SA PUNA CINEVA STATITSTICA CU GRESELI PERSONALE SI.. CAM ASTA E.. NULA A NULA... PREVIZIBIL SI TERN FUTBOLUL DIN LIGA MAMALIGA ..
daca ar fi condus steaua, ar fi atacat, si era mai bine, asculta-ma ce spun. stiu ce spun. Dinamo este foarte periculoasa daca ajunge in preajma portilor adverse, indiferent cine sunt adversarii. din 2-3 oportunitati isi creeaza faze de gol si nu le prea rateaza. dar ei au avut scopul clar al egalului. si l-au obtinut, cinste lor, dar eu, tu si alti fani, ne doream victoria. inca nu e momentul, asta e adevarul.
e doar aparare normal si corecta,Daca stiati si voi asa ceva nu luati 5 de la city,acum fara sa crezi ca vreau sa fac misto.Uita-te si tu ce fel se apara o echipa cu un antrenor serios indifferent ca joaca acasa sau in deplasare,echipa scurta in 15-20 m pozitionata de asa natura sa anulezi atuurile adversarilor(in cazul stelei la 30-40m de poarta sa anulezi spatiile ptr viteza lui popa si hamroun).Crezi ca daca ataci haotic si iei 5 sau faci 1-1 inseamna ca ceilalti s0au apparat cu autobaza daca statistic vorbind e aproape egalitate peste tot????
Redau comentariu unui user, a carui echipa simpatizanta n-o cunosc, insa sunt date luate de pe site. Am vrut sa le iau si eu, insa el mi-a venit, involuntar, in ajutor. "posesie 53-47,ocazii 11-9 suturi pe poarta 4-5,suturi la poarta 7-4,daca asta iti pare tie autobaza,,,,,inseamna ca ai vazut alt meci.Singura diferenta care-ti fura ochii este ca steaua a pasat in gol in terenul lui dynamo nu ca a dominat.Unde e domniarea aia neta de autobaza daca cifrele sunt aproximativ egale si normale la un meci jucat acasa pana la urma???" Daca vreti sa vedeti o echipa care se apara non-stop, uitati-va la meciurile lui Real din era Mourinho in fata Barcei. Nu subestimez un antrenor ca Jose Mourinho, insa acolo era o dominare clara. Pana si Reghecampf, Dumitrescu sau Duckadam au apreciat faptul ca rezultatul a fost echitabil.
Nimeni nu mi poate eluda dreptul ala. E o chestie sine....:))
eu unul ma asteptam ca Ando sa-l bage mai devreme pe pustiul care simpatiza cu fcsb-ul...
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.