FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - SEPSI 1-2

Patronul lui Sepsi a anunțat în direct la TV câți bani primesc jucătorii pentru câștigarea Supercupei: „Plus pâine cu untură”

Sepsi a cucerit prima Supercupă a României din istoria clubului, după 2-1 cu CFR Cluj. Laszlo Dioszegi, conducătorul covăsnenilor, a anunțat că fiecare jucător va primi drept bonus 1.200 de euro. +14   FOTO
Sepsi a cucerit prima Supercupă a României din istoria clubului, după 2-1 cu CFR Cluj. Laszlo Dioszegi, conducătorul covăsnenilor, a anunțat că fiecare jucător va primi drept bonus 1.200 de euro.

Articol de GSP - Publicat duminica, 10 iulie 2022 13:57 / Actualizat duminica, 10 iulie 2022 14:24

Sepsi a cucerit prima Supercupă a României din istoria clubului, după 2-1 cu CFR Cluj. Laszlo Dioszegi, conducătorul covăsnenilor, a anunțat că fiecare jucător va primi drept bonus 1.200 de euro.

Suma reprezintă prima stipulată în contract pentru fiecare victorie (600 de euro) înmulțită cu doi, fiind vorba despre un trofeu.

Alarmă la CFR! Dan Petrescu, uluit: „Nu mi s-a întâmplat de când sunt aici”
CFR Cluj - Sepsi 1-2
Alarmă la CFR! Dan Petrescu, uluit: „Nu mi s-a întâmplat de când sunt aici”

1.200 € de jucător la Sepsi pentru câștigarea Supercupei României

„Jucătorii au prime de victorie la fiecare meci. Pentru câștigarea Supercupei au primă dublă, ceea ce înseamnă 1.200 de euro. Cozonaci oferim de Paște și de Crăciun, acum o să aibă pâine cu untură, ca să aibă putere. Rețeta la Sepsi este pâinea de casă Dioszegi cu untură”, a declarat Dioszegi la Pro Arena. Patronul covăsnenilor are o brutărie care îi poartă numele.

Sepsi a câștigat în acest an primele două trofee din istorie. În mai, a cucerit Cupa României, după 2-1 în finală cu FC Voluntari.

N-a fost nevoie de VAR în Supercupă

Supercupa României a fost primul meci intern cu sistemul VAR activ. Istvan Kovacs, Mihai Artene și Ovidiu Hațegan au efectuat doar câteva „verificări silențioase”, fără să intervină în deciziile luate de „centralul” Adrian Cojocaru.

+10 FOTO

Revine Liga 1! Tot ce trebuie să știi înainte de FCSB - U Cluj:

Răzbunare! Ilie Dumitrescu, impresionat de un fotbalist din Supercupă: „Vârf autentic”
CFR Cluj - Sepsi 1-2
Răzbunare! Ilie Dumitrescu, impresionat de un fotbalist din Supercupă: „Vârf autentic”
Lui Bergodi nu îi place în lumina reflectoarelor: „Eu sunt rezervat, e sărbătoarea jucătorilor!”
CFR Cluj - Sepsi 1-2
Lui Bergodi nu îi place în lumina reflectoarelor: „Eu sunt rezervat, e sărbătoarea jucătorilor!”

Ioan Andone s-a mutat în Spania » Comparația făcută de fostul antrenor: „Am 4 dormitoare. Știți cât plătesc pe curent?”

Imagini scandaloase! Zona Crepusculară la Arenele BNR, în centrul Bucureștiului » Jandarmii blochează accesul pentru un motiv incredibil: „Sunt «consensele» noastre”


Comentarii (8)
johny2003
johny2003  •  10 Iulie 2022, 20:19

Da ce e mai important, Diosegdy nu ne-a spus: cite pct.e primeste kfr in sezonul care urmeaza?! 6 in sezonul regulat si 6 in playoff?! Ca vrem sa stim si noi nu numai memeu...

tipsy
tipsy  •  10 Iulie 2022, 17:34

Nu stiu cum e la fotbal, dar in NBA, de exemplu, patronul vine mereu la festivitate, tine si el trofeul. Nu mi se pare anormal deloc, merita si cel care plateste sa se bucure, ba chiar transmite si un semnal de unitate.

dorelus
dorelus  •  10 Iulie 2022, 16:44

Am văzut (ironic) că MM ita este suporter Sepsi... Să ne-o spui și după meciurile directe Mm ule.. Frumoasa echipă încă de pe vremea lui Grozavu, chiar dacă metodele lui erau rupte din rai,. Cu Bergodi poate vor termina campionatul cu medaliile de campion la gât iară,, echipele mioritice,, cu funia... O zi frumoasa

Vezi toate comentariile (8)
Comentează