Alte știri din fotbal
Pleacă Andrei Nicolescu? Președintele lui Dinamo a răspuns: „Decizia este a acționarilor”
1
Transferul încercat de Rapid nu îl încântă deloc: „Să nu fie cum a fost Koljic”
0
Ionel Ganea, atac la adresa lui Ciprian Marica: „Un om fără caracter! Vreau și eu să-i transmit un mesaj”
8
Premierul desemnat Eugen Tomac are o propunere neașteptată pentru sportul românesc: „Cupă comună cu această țară!”
3
Știri din fotbal internațional
Olise, hattrick în ziua în care Florentino anunță jucătorul de 150 de milioane! » Reacția lui Deschamps
0
Măsura extremă care ar urma să se ia la Campionatul Mondial
0
Istvan Kovacs se va îmbogăți după participarea la Cupa Mondială
0
Dan Șucu a făcut o investiție la 300 de kilometri de unul dintre cele mai riscante locuri de pe planetă!
0
Lifestyle
Și Dennis Man s-a căsătorit astăzi: căpitanul Stanciu i-a fost naș
8
Denis Alibec s-a căsătorit discret cu fosta gimnastă
10
Realizatoarea TV nu s-a mai abținut » Mesaj public pentru Guardiola: „Te iubesc, Pep!”
1
Romina Gingașu, soția boss-ului Ferrari, gest fără precedent pentru familia afectată de drona căzută în Galați!
23
Singurul fotbalist român care a fost campion mondial. „Alerga până la ...
Libertatea
Cazul elevei din Cluj care ar fi fost drogată la banchet: testele ...
Adevărul
Avem LISTA COMPLETĂ de premieri olimpice, ținută doi ani la secret de COSR ...
GSP SPECIAL
De ce nu poate fi repornită rafinăria Petrotel: Lukoil nu vrea, statul nu ...
Libertatea
Trebuie sa joci sistemul pe care ti-l permite locul de jucatori si nu ce vrei tu.Pe de alta parte sistemul trebuie sa fie usor adaptabil la ce joaca si adversarii. Pentru asta iti trebuie niste judecatori inteligenti... Daca jucatorii sunt mai slabi de minte, vor juca doar ce fac la antrenamente! Asa ca intuiesc un Pandurii Steaua 3-0. Sa dea domnul sa ma insel!
MAI BINE AI JUCA UN 3-4-2-1 CU MATA IN AVANPOSTURI, F..M..M DE RATON, AI BELIT P..U..L..A "PIPPI"
As prefera un 4-3-3..in fine, ramane de vazut..imi e greu sa cred ca poate steaua sa stea in 3 fundasi, mai ales ca singuru care e cat de cat ok ar fi Rada.Ghionea e iesit din forma sau atata mai poate..
poate sa vina antrenor shi pepe guardiola.dak nu ai jucatori buni tot degeaba.
sistemul 3-4-3 e mai defensiv decat cel 4-4-2, pentru ca in afara de cei 3 fundasi centrali alti doi mijlocasi din cei patru sunt practic fundasi laterali, pusi cica sa fie mijlocasi. pentru ca si acum 11 ani si reghecampf si naghi erau fundasi laterali de meserie. asta e un sistem de rahat si nu-l joaca nici o echipa de valoare in europa.
Rapidul lui Razvan juca in acest sistem.Aici cei mai importanti sunt fundasii laterali,care sunt de fapt extremel din anii 70-80.Acest sistem este pentru maratonisti ca Nicolita,Karamyan.Daca il pui pe szekely sau Grzelak in acest sistem,in minutul 25 se cer afara.Iar in atac,ar merge cu Surdu si Stancu aripi,iar Kapetanos impins,dar i-ar trebui o rezerva,dar Bibiskov e varza.Deci trebuie un fundas central si un varf impins liberi de contract,sa vina pe 120000,deci ceva utopic.
Zapata - Rada , Ghionea , Baciu - Nicolita , Ionescu , Toja , Szekely - Tanase , Surdu , Stancu.
Haideti sa avem incredere in el.Omul asta totusi a castigat niste trofee cu Steaua,atat ca secund cat si ca principal.Daca atunci s-a putut,de ce nu si acum?Forzza Steaua!
Pana acum imi place cum gandeste. Sper sa faca treaba buna.
dar pot sa stiu de ce mi-ati sters comentariul? sigur, se poate face reclama la orice aici, oamenii se baga si se scot unii pe altii in si din diverse locuri, dar daca scriu numele concurentei dispare tot imediat
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.