Comentarii (22)
chromophobia
chromophobia  •  09 August 2018, 17:21

Stimati jurnalisti,editorialisti si ce mai sunteti ai GSP-ului.Va mai mirati de ce v-au acuzat unii ca ati lua bani de la Gigi Becali ca sa-i promovati echipa dar si pe el!Sa stiti ca azi mai joaca si Cfr cu Alaskert si Craiova cu Leipzig.M-ar interesa si de ele 2.Nu numai FCSB,mi-am distrus touch-ul telefonului si scroll-ul computerului ca sa caut stiri si despre celelalte 2 si n-am gasit nimic.Cat ne mai umpleti de stiri numai despre FCSB?

chromophobia
chromophobia  •  09 August 2018, 17:11

Dinamo facea blaturi si in Europa,nu numai in Romania.Cel mai tare meci a fost ala,Ceahlaul-Dinamo-1-2.Dupa aia s-a dat 0-3 pt fiecare din cele 2.Cu 2-3 etape inainte de finalul campionatului s-a revenit la scorul de 2-1 pt Dinamo.Daca nu ma insel,se batea National la campionat cu ei.Si asa a luat Dinamo campionatul.SI UITE ASA le dadea cu terenul in cap echipe de genul Polonia Varsovia,Fc.Bruges,echipe de trecut pe vremurile alea

cobadin33
cobadin33  •  09 August 2018, 17:06
Postat de sibelius pe 09 August 2018, 16:39

Tranteala in Europa au facut imaculatii generali la returul cu PSG.

Asa e, eram pustan atunci, dar tin minte ca in presa s-a scris despre Cristian Gatu care s-ar fi deplasat cu masina la Paris, cu o saptamana inaintea returului cu PSG. Steaua castigase pe teren cu 3-2, ce meci mare au facut atunci Lacatus, Catalin Munteanu. Rotariu, PSG fiind detinatoarea Cupei Cupelor si a Supercupei Europei. Dupa 3-0 la masa verde pt Steaua, franco-brazilienii lui PSG erau victime sigure, dar Steaua a jucat suspect de slab, asa cum a facut-o si Dinamo in repriza a doua cu Lazio. Ei cu banii, noi cu suferinta...

iosif.xv
iosif.xv  •  09 August 2018, 17:00
Postat de claudiu.h12 pe 09 August 2018, 16:02

fecesebe este o echipa condussa de cel putin doi infractori, MEME si JIJI, firesc ca planeaza astfel de supozitii si asupra lor !!

***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

sibelius
sibelius  •  09 August 2018, 16:39
Postat de lobbyone pe 09 August 2018, 16:12

Cat despre Becali , nu cred ca s-a bagat vreodata la blaturi in europa , iar asta este un articol tipic de scandal si senzational . Fata de badea sau borcea , care ne-au mancat 2 calificari cu Benfica , una cu Lazio si inca vreo 2 in europa league (plus un titlu dat gratis urziceniului care ne-ar fi bagat direct in UCL) . Domnule stucan , de ce nu insistati pe declaratiilor lui Cornel Dinu care a spus clar ca meciul cu Benfica de la bucuresti din 2000 a fost blat clar , facut de acelasi jucator care a facut penalty inutil cu lazio ?

Tranteala in Europa au facut imaculatii generali la returul cu PSG.

raikkonen79
raikkonen79  •  09 August 2018, 16:36
Postat de lobbyone pe 09 August 2018, 16:27

eu ti-am spus doar care a fost regizat mai prost , la bucuresti hajduk macar a atacat .

Daca a fost blat, a fost la ambele. Perioada Borcea a fost plina de episoade dubioase.

lobbyone
lobbyone  •  09 August 2018, 16:27
Postat de raikkonen79 pe 09 August 2018, 16:21

Desigur.....nu avea cum sa fie blat turul ....ca deh...a castigat Dinamo. Doar returul trebuie sa fi fost blat. E mult mai convenabil.

eu ti-am spus doar care a fost regizat mai prost , la bucuresti hajduk macar a atacat .

raikkonen79
raikkonen79  •  09 August 2018, 16:21
Postat de lobbyone pe 09 August 2018, 16:07

Ah , domnule stucan , imi era dor de articolele tale pline de conspiratii . In primul si primul rand , mm stoica nu a facut absolut nimic la urziceni , nu el a "construit echipa" . el era baiatul cu apa , mascota care iesea in fata si ocazional soferul de care avea nevoie clubul . aceeasi pozitie pe care o are si acum la fcsb . Dan petrescu si arbitrii spanioli din meciul urziceni-dinamo 1-0 au "construit" urziceniul + cativa baieti destepti de pe la federatie , doar bucsaru avea bani sa ii dea lui becali , lua cam atat din calificarea in ucl . Al doilea lucru , nu meciul tur al lui Dinamo a fost "suspect" (daca vorbele unuia care asculta manele la 3 dimineata in taxi maxi sunt probe certe ale blatului , inseamna ca putem sa luam de bun orice se spune si pe aici pe forum) . Meciul retur insa , cel de la Split a fost absolut hidos , portarul curca (cel despre care stie toata lumea ca a facut blat intr-un fcsb-farul 3-0 jucat pe lia manoliu) , se da la o parte la golul 1 si al doilea lasa mingea sa treaca (daca tin bine minte , exact cum a facut la primul gol luat de farul acum multi ani) . Al 3-lea gol imparabil , dar atitudinea jucatorilor lui Dinamo a fost comica , refuzau pur si simplu sa joace . Nici aia de la hajduk nu mai atacau , chiar daca un singur gol al ui Dinamo trimitea meciul in prelungiri . Blat ordonat de Giovani , clasic acelor vremuri cand tot ce misca era un ordin al mafiotilor din clan .

Desigur.....nu avea cum sa fie blat turul ....ca deh...a castigat Dinamo. Doar returul trebuie sa fi fost blat. E mult mai convenabil.

mosvasile
mosvasile  •  09 August 2018, 16:20

Domnu Stucan!Ai devenit unul din papagalii lui MM?Hodoronc tronc ca individul ala- de joasa conditie morala-a construit Unirea Urziceni!Si apoi chestia aia cu taximetristul ala caruia "niste tineri cu alura sportiva"i-ar fi aratat 3-1 cu degetele,inainte de meciul cu Dinamo!Nu zicea tot taximetristul ala misterios ca aia veneau de la femei?De unde pana unde ai tras concluzia ca a fost blat?Dinamo cand le-a invins pe Real Madrid si pe Inter Milano-in CCE-tot blat a fost?Ce dovezi ai?Iar chestia aia cu "butoanele"e strigatoare la cer prin necinste!ai uitat ca aia era expresia favorita a lui Becali"pac,pac,la butoane" si ca pana si galeria Stelei canta:"Ole,ole!Ole,ole!Am apasat butoanele"!Intr-un cuvant,domnu Stucan:Mananci ce nu trebuie!

lobbyone
lobbyone  •  09 August 2018, 16:12

Cat despre Becali , nu cred ca s-a bagat vreodata la blaturi in europa , iar asta este un articol tipic de scandal si senzational . Fata de badea sau borcea , care ne-au mancat 2 calificari cu Benfica , una cu Lazio si inca vreo 2 in europa league (plus un titlu dat gratis urziceniului care ne-ar fi bagat direct in UCL) . Domnule stucan , de ce nu insistati pe declaratiilor lui Cornel Dinu care a spus clar ca meciul cu Benfica de la bucuresti din 2000 a fost blat clar , facut de acelasi jucator care a facut penalty inutil cu lazio ?

  • 1
  • 2
  • 3
Comentează