Comentarii (609)
tatastrumf
tatastrumf  •  23 Septembrie 2020, 01:56

Nu te mai agita, ca ti se umfla vreo vena :)))))))) Pai Cronwel iti tot scrie de o ora ca nu ai dreptate, si ca in 2017 Steaua a facut 10 milioane si tu negi evidenta , uite aici banii facuti de Steaua ( articolul este scris in 2018, si deci cand in articol scrie "anul trecut" se refera la 2017, matematica de clasa a 2-a daca ai facut-o :)))))))))))))))) https://www.telekomsport.ro/oficial-suma-impresionanta-pe-care-fcsb-a-incasat-o-anul-trecut-de-la-uefa-cati-bani-a-castigat-real-madrid-18615094

roja_azul76
roja_azul76  •  23 Septembrie 2020, 01:55
Postat de saviola3_4 pe 23 Septembrie 2020, 01:50

suporterii au fost pusi intr-o situatie absolut aiurea de catre initiativa mapn-ului, care a tacut malc 16 ani si dupa aia si-au adus aminte de marca! de mentionat ca mapn nu a pretins niciodata ca nu au cedat echipa de fotbal in 98, dar absolut niciodata, ba mi mult, ca sa stie absolut toata lumea ca isi infiinteaza echipa de fotbal, au inregistat o frumos in monitorul oficial in 2017, noua sectie de fotbal, au facut-o ca la carte! sa nu existe dubii!:D

Daca dai search pe google, peste tot scrie infiintare, nu doar în raportul de activitate publicat în MO din 21.04.2017!:))

crownwell
crownwell  •  23 Septembrie 2020, 01:54
Postat de saviola3_4 pe 23 Septembrie 2020, 01:50

suporterii au fost pusi intr-o situatie absolut aiurea de catre initiativa mapn-ului, care a tacut malc 16 ani si dupa aia si-au adus aminte de marca! de mentionat ca mapn nu a pretins niciodata ca nu au cedat echipa de fotbal in 98, dar absolut niciodata, ba mi mult, ca sa stie absolut toata lumea ca isi infiinteaza echipa de fotbal, au inregistat o frumos in monitorul oficial in 2017, noua sectie de fotbal, au facut-o ca la carte! sa nu existe dubii!:D

dar de ce au facut asta nenorocitii,eu asta nu inteleg. bani oricum nu vad de la becali. pentru ce naiba ar tot insista in prostie? cel mai dureros este ca astia de la mapn fac tot scnadalul asta pentru ca au vazut ca becali cu Steaua face zeci de milioane de euro anual. ca daca era in locul lui rapid sau a lui mi8mao nu ii interesa deloc si le lasa sa moara. numai in romania sabotezi mandria romaniei aka Steaua in loc sa sabotezi rusinea romaniei aka dinam999op. este ceva de noaptea mintii. daca facea m.a.ii. asa cu dinam99op,nu era nicio problema pentru ca aia oricum sunt rusinea romaniei si cand ajung in medie o data la 5 ani in preliminarii sunt eliminati in primul tur de pescari. dar sa faci asa ceva cu Steaua aka simbolul romaniei este de neinteles. banii aia din grupe oricum tot in economia romaneasca se intorceau,doar nu ii ducea becali in seychelles. in fine. am un feeling ca suntem foarte aproape de rezolvarea acestei probleme. o data cu terminarea stadionului ghencea.

roja_azul76
roja_azul76  •  23 Septembrie 2020, 01:53
Postat de saviola3_4 pe 23 Septembrie 2020, 01:45

la tribunal nu se va intampla nimic alrceva in afara de faptul ca vor fi somati printr-o decizie judecatoreasca rapida, sa dea actele la control!:))) iti dai seama ca adi2 tace malc acum, suspina si se uita la poza cu sefu` de pe noptiera?:))))

Pai să scoată actele la interval! De când până când au solicitat palmaresul? Din 47 până în 03? Și ei au cedat echipa în 98! Buna asta! Ei se bazează pe o amarata de constatare primită de la doamna Clătită cu Vișine, care nu are habar de capul ei! Ăștia au creat cu bună știință confuzie între Clubul STEAUA și echipa de fotbal STEAUA, care s-a desprins de club in 98! O să și-o ia în freza original!

saviola3_4
saviola3_4  •  23 Septembrie 2020, 01:50
Postat de crownwell pe 23 Septembrie 2020, 01:47

sincer,eu personal nu ma asteptam ca tradatorii aia de tara sa tot insiste cu clona csa dupa ce au vazut ca becali nu le mai da bani. este ceva de noaptea mintii. aia sunt efectiv antiromani.ca din toata tevatura asta numai stelistii din liga 1 au avut de pierdut. cum era daca nu aveam problemele cu sgila. dau scris ca acum aveam cel putin 3 campionate in plus si macar 2 prezente in plus in grupe. dar asa,becali si-a facut damblaua vreo 4 ani. macar bine ca tot s-a lasat cu 2 calificari in grupe care ne-au auds aproape 25 de milioane de euro cumulate.

suporterii au fost pusi intr-o situatie absolut aiurea de catre initiativa mapn-ului, care a tacut malc 16 ani si dupa aia si-au adus aminte de marca! de mentionat ca mapn nu a pretins niciodata ca nu au cedat echipa de fotbal in 98, dar absolut niciodata, ba mi mult, ca sa stie absolut toata lumea ca isi infiinteaza echipa de fotbal, au inregistat o frumos in monitorul oficial in 2017, noua sectie de fotbal, au facut-o ca la carte! sa nu existe dubii!:D

crownwell
crownwell  •  23 Septembrie 2020, 01:49

stai,deci eu ti-am dat un link din aceeasi sursa ca a ta,doar ca unu era din 2017 si altul din 2018 in care spune clar ca premile sunt similare si nu s-au triplat peste noapte cum spui tu,mai mult scrie ca Steaua o sa ia aproximativ 12 milioane de euro si tu acum imi spui ca de fapt nu-i un milion in 2019 si 2020 ci aproape 900 de mii? wtf? esti efectiv bolnav psihic. dar repet,de ce nu raspunzi la intrebarea cu clona fc r pe locul 5 la baraj. aia est e interesant. sau cum a pierdut sigla clona fc r din liga a 2-a. acolo nu raspunzi?

crownwell
crownwell  •  23 Septembrie 2020, 01:47
Postat de saviola3_4 pe 23 Septembrie 2020, 01:45

la tribunal nu se va intampla nimic alrceva in afara de faptul ca vor fi somati printr-o decizie judecatoreasca rapida, sa dea actele la control!:))) iti dai seama ca adi2 tace malc acum, suspina si se uita la poza cu sefu` de pe noptiera?:))))

sincer,eu personal nu ma asteptam ca tradatorii aia de tara sa tot insiste cu clona csa dupa ce au vazut ca becali nu le mai da bani. este ceva de noaptea mintii. aia sunt efectiv antiromani.ca din toata tevatura asta numai stelistii din liga 1 au avut de pierdut. cum era daca nu aveam problemele cu sgila. dau scris ca acum aveam cel putin 3 campionate in plus si macar 2 prezente in plus in grupe. dar asa,becali si-a facut damblaua vreo 4 ani. macar bine ca tot s-a lasat cu 2 calificari in grupe care ne-au auds aproape 25 de milioane de euro cumulate.

crownwell
crownwell  •  23 Septembrie 2020, 01:45

ti88gane hadriann,spune de ce nu raspunzi. ti-am dat link din 2017 tot din aceeasi sursa ca a ta din 2018 si surpriza,Steaua din liga 1 chiar a incasat aproximativ 12 milioane de euro. iar in legatura cu clona fc r pe locul 5 de baraj,nici acolo nu raspunzi. si ca sa fiu sigur ca te sinucizi iti mai dau inca un lin. https://www.gsp.ro/fotbal/liga-2/razboi-pe-vulturul-visiniu-afc-rapid-clubul-din-liga-a-4-a-muta-in-comitetul-executiv-impotriva-echipei-din-liga-a-2-a-610900.html de ce clona fc r din liga a 2-a foloseste ilegal sigla rapidului. este decizie definitiva si irevocabila ca nu aveti voie,.

saviola3_4
saviola3_4  •  23 Septembrie 2020, 01:45
Postat de roja_azul76 pe 23 Septembrie 2020, 01:42

Într-adevăr, asta-i termenul maxim, trebuie sa răspundă! Daca nu, răspund la tribunal! Sa vedem când se va stabili primul termen!:)

la tribunal nu se va intampla nimic alrceva in afara de faptul ca vor fi somati printr-o decizie judecatoreasca rapida, sa dea actele la control!:))) iti dai seama ca adi2 tace malc acum, suspina si se uita la poza cu sefu` de pe noptiera?:))))

saviola3_4
saviola3_4  •  23 Septembrie 2020, 01:43
Postat de tatastrumf pe 23 Septembrie 2020, 01:37

Nu, e clar , eu cred ca are 10 ani, ca asta i-am scris si eu, ca nu poti cesiona jucatori :)))))))))

in afara de asta, care e la minte cocosului, ce inseamna oare CESIUNE in cotextul ala, oare ce inseamna CESIUNE, ia sa vedem ce zice dexu`: CESIÚNE s. f. cedare. ◊ transmitere prin contract de către o persoană sau firmă (cedent) unei alte persoane sau firme (cesionar) a unui bun sau a unui drept. ◊ bun cesionat. (< fr. cession, lat. cessio) :)))))))))))))))))))))))))))) atat de shaor, prea shaor prea ca la giulesti sarbi!:)

  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • •••
  • 61
Comentează