FOTBAL  »  Superliga  »  PANDURII-STEAUA 0-1

6 verdicte ale lui Ion Crăciunescu: a fost penalty la Hora, iar alți doi jucători trebuiau eliminați!

Articol de GSP - Publicat miercuri, 30 martie 2016 23:42

Într-o intervenție telefonică la televiziunea Digisport, fostul arbitru Ion Crăciunescu a analizat cele mai grele faze din Pandurii-Steaua, 0-1.

- " penalty la Adi Popa în duelul cu Săpunaru" (aici, Marius Avram nu a dat nimic, n.r.)

- "eliminare greşită Pandurii" (Marius Avram i-a acordat al doilea galben lui Mrzljak, pentru un fault la Adi Popa, deşi gorjenii au cerut henţ în primă fază, când mijlocaşul Stelei a preluat mingea n.r.)

- "Răduț nu a primit al 2-lea galben la un henț intenționat"

- "penalty corect la hențul lui Hora"(la ultimele faze ale jocului, Steaua a primit un penalty pe care centralul l-a acordat după ce s-a consultat cu arbitrul adiţional n.r.)

- "Enache trebuia eliminat pentru faulturi repetate"

- "Săpunaru trebuia eliminat dupa ce a înjurat banca Stelei" (imediat după ce arbitrul Avram a arătat punctul cu var, n.r.)

Interviu-eveniment cu Stanislas Wawrinka, omul care „a spart” BIG 4: „Am ZERO regrete pentru Wimbledon și am trăit cel mai frumos sentiment din tenis ”. Ce spune despre dispariția reverului cu o mână

Ședință CHEIE la Rapid: Dan Șucu a luat deja decizia în cazul lui Cristiano Bergodi!


Comentarii (73)
mircea_cjn
mircea_cjn  •  01 Aprilie 2016, 09:11

Zici Craciunescu, zici finala Cupei Rapid-Petrolul. Cu 5 rapidisti in offside la golul marcat de Rapid, fara ca Craciunescu sa vada. Dupa o astfel de faza Craciunescu ar trebui sa ia o pauza de minumum 50 de ani.

andyandrei2015
andyandrei2015  •  31 Martie 2016, 11:50
Postat de gica_oboreanu pe 31 Martie 2016, 09:29

craciunescu e stelist vechi. nu e prima data cand mananca pt. fcsp.

***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

andyandrei2015
andyandrei2015  •  31 Martie 2016, 11:49
Postat de plischi pe 31 Martie 2016, 11:23

sunt surprins! aveam impresie buna despre craciunescu, inca de pe vremea cand m-a ajutat odata la linie in partida valcea - tg mures la tineret-sperante. l-am urmarit dupa aceea si mi-a placut ca arbitru. cred ca judecarea ca fiind corecta decizia la acel hent in care mingea loveste mana si nu mana loveste mingea, este determinata de sentimente prosteaua sau alte chestii asemanatoare.

bine ca va desfiintati si voi,numai comunisrti si prosti mincinosi sunt la rapid !

Vezi toate comentariile (73)
Comentează