FOTBAL  »  Superliga  »  HERMANNSTADT - DINAMO 3-0

foto A revenit pe gazon după 175 de zile: „Le mulțumesc celor de la FCSB!”

Hermannstadt a învins-o pe Dinamo, scor 3-0, în prima rundă din play-out-ul Superligii. Dragoș Iancu (21 de ani), mijlocașul sibienilor, a revenit pe gazon după o pauză de 175 de zile. +10   FOTO

Articol de - Publicat duminica, 17 martie 2024 20:41 / Actualizat luni, 18 martie 2024 13:14

Pe 24 septembrie 2023, Dragoș Iancu suferea o accidentare teribilă în meciul contra Petrolului. O intrare imprudentă a lui Valentin Țicu i-a provocat mijlocașului de la Hermannstadt o fractură de peroneu și la ligamentele de la gleznă.

Ce s-a întâmplat în fața galeriei, imediat după Hermannstadt - Dinamo » Doi fotbaliști au ieșit în evidență
Hermannstadt - Dinamo

FOTO Dragoș Iancu, revenire în Hermannstadt - Dinamo 3-0

A urmat o perioadă anevoioasă de recuperare. Iancu a revenit în lotul lui Marius Măldărășanu în penultima etapă a sezonului regulat, la victoria 4-1 cu Oțelul. N-a fost folosit.

+7 FOTO

Primii pași într-un meci oficial, în anul 2024, i-a făcut contra lui Dinamo. A fost introdus în locul lui Balaure, în minutul 85, când Hermannstadt conducea cu 3-0.

„Vreau să mulțumesc echipei, staff-ului, conducerii și celor de la FCSB care m-au îngrijit. S-au purtat cu mine ca și cum aș fi jucătorul lor.

Eu sunt un tip optimist în general. Nu mi-a fost ușor, dar nu mă mai gândesc la ce s-a întâmplat. Privesc doar înainte de acum”, a pus Dragoș Iancu la „Fotbal Club” de la Digi Sport.

Dragoș Iancu despre Valentin Țicu: „Nu-i port pică, am mai ținut legătura”

”N-am vorbit aici, nu ne-am întâlnit. Am mai vorbit, da, ținem legătura. Nu-i port pică, nu mă interesează, vreau să-mi revin și să joc în continuare. Sper să nu mai am nicio accidentare, să joc cât mai bine, apoi să plec mai sus într-un alt campionat. Asta îmi doresc de la 2024”, a comentat Iancu, pentru GSP, în februarie.

VIDEO. FC Hermannstadt - Dinamo » Suporterii sibieni îi ironizează pe elevii lui Kopic, după 3-0 la pauză: „B-ul, B-ul!”

Papeau dezvăluie ce s-a întâmplat la pauza meciului cu Farul: „Bergodi a țipat la noi, ne-a zis să jucăm în margine, noi am jucat în centru”
RAPID
Complex sau coincidență stranie? Cum arată cifrele lui Marius Ștefănescu în partidele cu FCSB