Alte știri din fotbal
FCSB s-a reunit la prima oră » Numele noi și 5 absențe
1
Mihai Stoica, intervenție în forță în scandal: „Ireal ce ne-au propus! Nu suport oamenii care fac asta!”
4
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
4
Doi titulari din sezonul trecut au plecat de la Petrolul: „Mulțumim!”
0
Știri din fotbal internațional
Videoclip viral! » Un jucător paraguayan îi ia arbitrului ceasul!
0
Un debutant cum rar se vede la Mondial: Capul Verde a doborât un record vechi de 32 de ani
0
„În a doua repriză, chiar am adormit” » Zlatan Ibrahimovic a taxat un meci de la Campionatul Mondial
0
Mesajul lăsat de iranieni în vestiarul din Los Angeles
0
Lifestyle
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
4
Scandal la brazilieni! » Cu amanta și apoi cu soția la Cupa Mondială, pe banii naționalei
3
Dezvăluirea iubitei noului erou de la Mondial: „Atunci, el a intrat în depresie!” » Cum a încălcat acesta ultima interdicție de la FIFA
1
A fugit de Mondial și a încins atmosfera pe insula milionarilor! Iuliana Pepene, escapadă în Mykonos: „Tu ești campioana”
6
Bolojan dezvăluie de ce l-a ales Nicușor Dan pe Adrian Veștea pentru ...
Libertatea
Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează ...
Adevărul
Messi, Ronaldo, Hagi și Yamal, zeci de mii de euro pentru noul Muzeu al ...
GSP SPECIAL
Cele două soluții ale PNL pentru a avea un guvern în iulie. Bolojan cere un ...
Libertatea
Păcat de el, era un jucător bun ...
Albu nu a avut nici o intentie sa il accidenteze,nu a intrat cu talpa la el...pur si simplu l-a prins cu glezna sub coapsa lui,Albu nu merita mai mult de 2 etape de suspendare,nu a avut absolut nici o intentie sa intre la rupere....
Ce mă bucur că s-a accidentat farsorul ăsta. Așa să pățească toți cei care simulează/cerșesc penalty-uri.
Exista un singur remediu: cel care a faultat sta automat tot atatea etape cat sta si victima. Ai ghinionul sa il faultezi pe unul mai sensibill, asta e, ghinionul e parte si el din fotbal. Se va faulta mai rar, aparatorii vor intra cu frica: nimic rau pentru spectacol, se va ataca mai mult si se vor da mai multe goluri. Mai frumos pentru noi spectatorii si mai sanatos pentru ei jucatorii. Ca la baschet, unde aproape nu ai voie sa iti atingi adversarul. Ia priviti in NBA cat de frumoase cosuri se inscriu si cat de frumos e spectacolul. Scorurile sunt mari. In multe faze finalizate cu slamdunk aparatorii se feresc, tocmai pentru ca daca ar interveni ar face fault. Spectatorii nu sunt incantati de jocuri de 0-0 in care aparatorii rup atacantii adversi; spectatorii vor sa vada goluri frumoase inscrise de echipa proprie. Asa cum pilotii de F1 au pus sanatatea lor pe primul plan, chiar daca asta a insemnat ca masinile nu mai sunt la fel de puternice si rapide precum erau, la fel si fotbalistii trebuie sa puna sanatatea si spectacolul pe primul plan. Faulturile dure nu sunt nicicum spectacol, sunt de-a dreptul anti-spectacol si contra convingerii copiilor sa se apuce de fotbal.
Asa trebuia sa pateasca si *** de la botosani care l-a rupt pe tomozei ! La faza respectiva nu s-a acordat nici macar fault,ce sa mai vorbim de cartonas rosu!
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Achahbar are momente statice cand se opreste sau incetineste viteza si cu piciorul drept face o bariera ca sa-si protezeze balonul sau mai degraba isi pregateste schimbarea de directie. Este foarte expus atunci, poate fi deposedat sau accidentat. Asa s-a si intamplat, pentru ca ghiolbanul de Albu de la *** (o echipa urata si dura peste limita parerea mea) a vrut sa treaca cu forta peste acea protejare de balon si l-a aranjat. Ghiolbanul parea mirat cand a primit rosu intr-un final. I-as da minimum 6 etape de suspendare....
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Pentru echipele cu cel mai dur joc din campionatul nostru nu e nici o mirare ca in meciul direct s-a intamplat asta. In unele momente cand privesti jocul celor 2 echipe parca vezi un meci de judeteana. La cata lipsa de calitate e in jocul lor chiar e de mirare cate puncte au strans.
Pana cand calaii nu vor sta suspendati cat sufera victimele, nu se va rezolva nimic.
Si erau unii pe-aici care comentau ca nu este de eliminare... ca deh, fotbalistul lui Sepsi l-a "surprins" pe Albu pt ca a incercat sa protejeze mingea... Fractura si ruptura de tendon.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.