FOTBAL  »  Superliga  »  ASTRA - CLINCENI

ASTRA - CLINCENI // VIDEO+FOTO Fază senzațională: Alibec a pasat cu câlcâiul, Begue a marcat prin același procedeu

Articol de GSP - Publicat vineri, 20 decembrie 2019 18:07

Astra și Clinceni se înfruntă acum în etapa cu numărul 22 din Liga 1.

Golul de 2-0 al giurgiuvenilor, marcat de Julien Begue (26 de ani) în minutul 26, a fost unul extrem de spectaculos.

Astra, ocupanta locului secund la startul etapei, și-a făcut partida ușoară încă din minutul 5, când lovitura de cap a lui Mihai Răduț a fost deviată în poarta ilfovenilor.

Faza reprizei a venit însă în minutul 28. Denis Alibec s-a demarcat excelent în careul de 6 metri al oaspeților și a pasat înapoi, cu călcâiul, către Begue. Mingea a venit în spate și nu a putut fi reluată din prima. Francezul și-a păstrat însă calmul și a trimis cu călcâiul, surprinzându-l pe portarul Vâlceanu.

Pasa lui Alibec

Golul lui Begue

Vezi și:

SUPERLATIVELE GSP 2019 // Dan Petrescu, „vrăjit” de Constantin Budescu: „Aș schimba tot jocul pentru el. Dacă e magician, ce dracu' să fac?” + un moment de senzație cu Hagi în 1994

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”