FOTBAL  »  Superliga  »  ASTRA - FC VOLUNTARI 2-3

Astra - FC Voluntari 2-3 VIDEO » Betancor, „dublă” la Giurgiu. Astra e ultima în Liga 1!

Articol de GSP - Publicat sambata, 03 octombrie 2020 07:51 / Actualizat sambata, 03 octombrie 2020 20:17

FC Voluntari a învins-o pe Astra Giurgiu, scor 3-2, în etapa cu numărul 6 din Liga 1.

Programul și rezultatele etapei #6 din Liga 1

Betancor a deschis scorul pentru ilfoveni în minutul 42, după o respingere nefericită a portarului Lazar. Spaniolul a reușit „dubla” imediat după startul reprizei secunde, cu o execuție superbă de la marginea careului.

4 minute mai târziu, Astra a revenit. Stahl a redus din diferență din pasa lui Dima, cu un șut în forță la colțul lung.

Însă Voluntari a tăiat rapid elanul gazdelor. Același Betancor a făcut diferența. A obținut un penalty în minutul 55, în urmă căruia Căpățînă a dus scorul la 3-1, deși goalkeeperul Astrei reușise să intervină inițial.

Spre final, Budescu a refăcut diferența de un gol dintr-o lovitură liberă de la 25 de metri executată impecabil, insuficient însă pentru a periclita victoria echipei lui Mihai Teja.

Clasament Liga 1:

Astra - Voluntari 2-3

Astra: 1. Lazar - 20. Bruno, 4. Gracovac, 5. C. Dima, 3. Radunovici - 90. M. Răduț, 21. Crepulja, 27. Moise - 11. V. Gheorghe, 10. Budescu, 77. Stahl
Rezerve: 12. M. Popa, 92. R. Riza, 25. V. Găman, 22. Șerban, 80. Merloi, 96. Balaure, 30. Dandea
Antrenor: Alexandru Radu

FC Voluntari: 12. Râmniceanu - 98. C. Costin, 5. Armaș, 28. I. Balaur, 32. A. Kocici - 11. Căpățână, 6. De Lucas, 8. I. Gheorghe - 7. Grădinaru, 9. Betancor, 17. Mailat
Rezerve: 1. Lavin, 2. C. Achim, 14. Marcelo Lopes, 21. A. Ilie, 23. G. A. Vlad,  77. V. Mihai, 99. Borțoneanu, 30. A. Stoica
Antrenor: Mihai Teja

Stadion: „Marin Anastasovici", Giurgiu
Arbitru: Horațiu Feșnic / Asistenți: Mircea Grigoriu, Vlad Bârleanu

EXCLUSIV Denis Alibec a semnat contractul cu noua echipă! Astra primește 900.000 de euro, iar atacantul are un salariu de 700.000 de euro/an

Bogdan Andone a rupt tăcerea după despărțirea de Astra: „Doar în acest an s-a întâmplat așa ceva” + mesaj pentru noul antrenor