FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA

Atac uluitor la adresa CSA: "Sunt geloși pe Gigi Becali și îl vor compromite pe Lăcătuș" » Propunere de nume pentru Steaua lui Becali

Articol de GSP - Publicat vineri, 30 decembrie 2016 21:07

Dumitru Dragomir consideră că CSA nu are suficiente resurse financiare pentru a susține un brand ca Steaua și a oferit exemplul Rapidului în acest sens.

"Să-mi spuneți și mie dacă în vreo 5 ani de zile se va băga cineva la Steaua cu bani. Ce, joacă marca? Uitați-vă ce s-a întâmplat cu Rapid! Cumpără cineva Rapidul? Ca să ții o echipă ca Steaua îți trebuie 5-6 milioane de euro, pe care nu știi dacă îi recuperezi", a spus fostul președinte al LPF pentru TV Dolce Sport.

Dragomir a adăugat că Lăcătuș va fi compromis de asocierea cu Armata și îi sugerează lui Gigi Becali să-și numească echipa Fotbal Club Star București/

"Ce câștigă cei de la CSA? Îl vor compromite și pe Lăcătuș, o să vedeți! Ce, Lăcătuș va băga banii lui? Sunt geloși că Gigi Becali a reușit să facă mulți bani. E răutate. Eu i-am sugerat lui Gigi să numească clubul Fotbal Club Star București. Dacă va juca în cupele europene, vor veni mulți spectatori la meciuri. Lumea vine după performanță, nu după nume", a concluzionat Dumitru Dragomir.

Juristul Clubului Sportiv al Armatei, Florin Talpan, a emis astăzi un comunicat în care anunță că echipa finanţată de Gigi Becali nu mai are dreptul să folosească numele Steaua Bucureşti (detalii AICI).

Citește și:
Carmen Negoiță, complet goală la 43 de ani. „Nu trebuie să ne rușinăm de corpul nostru”
Liga 2
Carmen Negoiță, complet goală la 43 de ani. „Nu trebuie să ne rușinăm de corpul nostru”
Ziua „Z”! Merge la Palat pentru negocierile decisive chiar de ziua lui Gigi Becali: „A ajuns în țară”
Superliga
Ziua „Z”! Merge la Palat pentru negocierile decisive chiar de ziua lui Gigi Becali: „A ajuns în țară”
Elias Charalambous, prezentat oficial la noua echipă
Campionate
Elias Charalambous, prezentat oficial la noua echipă
Elveția le-a dat planurile peste cap gazdelor » Canada, „expulzată” de acasă în „16-imi”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Elveția le-a dat planurile peste cap gazdelor » Canada, „expulzată” de acasă în „16-imi”
Schimbare la buletinul electronic după zeci de reclamații
Profit.ro
Schimbare la buletinul electronic după zeci de reclamații
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (106)
213504049102261
Asfac Doru Nanu  •  02 Ianuarie 2017, 08:54

Cand rautateasi prostia se unesc nu poate veni decat dezastru.Gigi Becali a facut si multe greseli dar a investiti mult si apus suflet in sustinerea echipei.Pigmeii de la armata si tucalarii lor care nu sunt in stare sa produca toata viata lor macar o suta de mii de euro,vor sa fure ce nu au muncit si ce nu au detinut vreodata.Daca sunt atat de corecti si de intersati de binele clubului ,de ce au lasat in paragina baza sportiva din Ghencea?Le strica un milion de euro pe cat primeau de la Becali?Eu cred ca niste muhaele si tradatori de tara vor sa distruga singurul club care a facuta performanta si face in ciuda piedicilor puse de asa zisii doritori de bine al fotbalului.Talpan mai bine s-ar duce la munca decat sa umble cu miloaga sa fie avansat general.

diana_klausenburg_steaua
diana_klausenburg_steaua  •  01 Ianuarie 2017, 18:10
Postat de Petre Radulescu pe 31 Decembrie 2016, 11:37

Sunt sigur ca majoritatea stelistilor vor fi de partea lui Gigi oricare ar fi denumirea ulterioara a echipei. Oamenii normali la cap si fara interese realizeaza fara Gigi Steaua era acum praf si pulbere, ca fara bani nu se poate face nimic in fotbal. Cred ca vor realiza acest lucru si cei la la Curtea Suprema (ICCJ) si-i vor da castig de cauza societatii lui Becali.

Albanezul Beqalj a furat ceva ce nu-i apartinea cu ajutorul *** de Paunescu si Dragomir,intelegi?***...

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

104772133226352
Petre Radulescu  •  31 Decembrie 2016, 11:37

Sunt sigur ca majoritatea stelistilor vor fi de partea lui Gigi oricare ar fi denumirea ulterioara a echipei. Oamenii normali la cap si fara interese realizeaza fara Gigi Steaua era acum praf si pulbere, ca fara bani nu se poate face nimic in fotbal. Cred ca vor realiza acest lucru si cei la la Curtea Suprema (ICCJ) si-i vor da castig de cauza societatii lui Becali.

Vezi toate comentariile (106)
Comentează