FOTBAL  »  Superliga  »  ACCIDENTARE

FOTO Atenție, imagini dure în Liga 1: hemoragie nazală și hematom pronunțat după o lovitură nesancționată de arbitri

Mihai Butean (25 de ani), fundașul dreapta de la Hermannstadt, a fost lovit în față în prima repriza a meciului cu Chindia, la scorul de 1-1. +9   FOTO

Articol de GSP - Publicat luni, 25 iulie 2022 19:41 / Actualizat luni, 25 iulie 2022 20:45

În minutul 16, Daniel Popa, atacantul Chindiei, și Butean s-au luptat pentru mingea degajată de Căbuz.

Fostul jucător de la CFR Cluj a jucat balonul care ieșise deja în afara terenului, apoi a fost lovit în plină figură de vârful de atac al gazdelor. Ulterior, Butean a avut o hemoragie nazală și un hematom pronunțat sub ochi, dar a continuat să joace după ce a primit îngrijiri medicale.

+5 FOTO

Popa a scăpat fără măcar să primească un cartonaș galben.

Mihai Butean: „Nu prea vedeam bine, m-au îndrumat colegii”

„Am vrut să-mi revin cât mai repede, să intru pe teren și să-mi ajut echipa. La un moment dat, am intrat chiar așa. Nu prea vedeam, dar m-au ajutat colegii, m-au îndrumat. Vedeam dublu, nu reușeam să aproximez exact unde e mingea

Au pregătit un jucător să intre, dar pe parcurs, după ce am început să alerg puțin, am început să-mi revin, să văd mai bine. Se putea evita contactul, s-a întâmplat în margine, nu era nevoie de o astfel de intrare, dar este riscul meseriei”, a spus Butean la finalul meciului.

Vlad Iacob, mutare de ultim moment la Dinamo + I-a promis noi transferuri lui Burcă