FOTBAL  »  Superliga  »  ASTRA

Bad boy Alibec » Denis și-a ieșit din minți după meciul cu Iași și a spart o ușă cu piciorul! Reacția lui Mulțescu

Articol de GSP - Publicat sambata, 10 noiembrie 2018 18:14

Astra a pierdut pe teren propriu cu Poli Iași, scor 1-2, deși giurgiuvenii au avut avantajul la pauză, iar ieșenii au jucat toată repriza secundă în 10 oameni după eliminarea lui Sin.

Rezultatul l-a scos din minți pe Denis Alibec, atacantul celor de la Astra Giurgiu, care a făcut o criză de nervi la vestiare și a spart o ușă cu piciorul.

Antrenorul formației, Gigi Mulțescu, l-a apărat imediat pe elevul său, ba chiar a dat vina pe ceilalți colegi ai săi:

”Denis a făcut o criză de nervi, pentru că e frustrant pentru el să alerge, să şuteze, să paseze şi coechipierii să nu se ridice la nivelul lui”, a declarat Gigi Mulţescu la TV Telekom Sport.

A spart ușa și la Voluntari

FCSB a remizat pe terenul lui FC Voluntari, 0-0, în luna octombrie a anului trecut. După 80 minute, Nicolae Dică a luat hotărârea de a-l înlocui pe Alibec. Atacantul stelist nu s-a dus însă către propria bancă de rezerve și a plecat spre vestiare, într-un veritabil cor de înjurături.

La intrarea la vestiare, televiziunile l-au surprins pe Alibec lovind cu ferocitate o ușă și gesticulând nervos, vizibil nemulțumit decizia lui Dică.

Dosar-ȘOC în Spania! Starul Barcelonei a dezinfectat camera, „de cei care nu-s musulmani”, apoi a vandalizat o vilă de lux, cu 7 dormitoare: perdele transformate în „hamuri și leagăne sexuale”! Tribunalul anunță: „Sunt 500 de poze la dosar”