FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - FARUL

Becali îl titularizează cu Farul pe jucătorul care nu știe să fie titular » Ultima dată l-a scos din minți: „La revedere, pleacă!”

Gigi Becali a anunțat că Billel Omrani va începe meciul cu Farul (duminică, ora 19:00) din primul minut

Articol de - Publicat marti, 24 ianuarie 2023 15:10 / Actualizat marti, 24 ianuarie 2023 23:11

Gigi Becali a anunțat că Billel Omrani va începe meciul cu Farul (duminică, ora 19:00) din primul minut. Francezul care l-a convins pe patronul FCSB cu reușita decisivă din partida cu Hermannstadt, 1-0, are cifre mult mai bune când intră de pe bancă. Din postura de titular, atacantul în vârstă de 29 de ani a dezamăgit până acum.

La Sibiu, Compagno a evoluat modest în prima repriză, astfel că a fost înlocuit la pauză. Astăzi, Becali a declarat că împotriva Farului e rândul lui Billel să fie titular, acesta urmând, cel mai probabil, să-l scoată din primul „11” pe golgheterul Superligii.

Încă un „tun” dat de Hagi pe piața transferurilor! » Alexi Pitu pleacă să facă vizita medicală: „Suma e de 2 milioane de euro. Am negociat până la 4 dimineața”
FARUL

FCSB » Billel Omrani, mai bun când nu e titular

Cine trebuie să joace acum? Omrani. A dat omul gol, și-a mai revenit, că atunci când a venit se lovea mingea de el... La Steaua, când intri, trebuie să joci. A zis Pintilii că nu e timp de așteptare. Când ești băgat, trebuie să demonstrezi. E bine că avem mulți jucători”, a precizat finanțatorul bucureștenilor.

În actuala stagiune, Omrani are 12 prezențe în tricoul FCSB, toate în campionat: 6 partide începute ca titular, 6 ca rezervă. În meciurile în care a jucat din primul minut, fostul atacant de la CFR Cluj s-a văzut de 3 ori înlocuit la pauză, nu a rămas niciodată în teren până la final și a izbutit o singură pasă decisivă.

Când a intrat pe parcurs, Omrani a avut semnificativ mai multe reușite: două goluri și un assist. Jucătorul cu 5 titluri ale României în palmares a contribuit decisiv la victoria FCSB-ului cu FC Botoșani - assist la scorul de 2-2 - și la succesul de duminică seară de la Sibiu.

• Media notelor GSP: 6,60

Gigi Becali, după ultimul joc cu Omrani titular: „La revedere cu el!”

Pentru că Andrea Compagno era accidentat, Omrani a fost titular în derby-ul cu CFR Cluj pierdut de roș-albaștri, scor 0-1, la jumătatea lunii decembrie. Schimbat la pauză, francezul a fost criticat dur de Gigi Becali imediat după meci:

„Am făcut o greșeală. Trebuia să joace David Miculescu de la început, ca atacant. Și ar fi fost alta situația. Omrani deja nu mai... cam la revedere cu el! A pierdut toate mingile. Asta e, o să plece în vară și cu asta basta! Poate asta vrea, să rămână tot timpul liber. Poate asta-i place lui”.

20.000 € pe lunăcâștigă Omrani la FCSB. A încasat 200.000 de euro la semnătură și are contract până la 30 iunie

FCSB - Farul » Echipa probabilă a roș-albaștrilor

8 goluri în 12 etapeare Compagno la FCSB. Jucătorul pe care Omrani ar urma să-l scoată din primul „11” duminică nu a fost niciodată rezervă în Superliga de la transferul la roș-albaștri

VIDEO » Golul marcat de Billel Omrani în confruntarea Hermannstadt - FCSB 0-1

Mai multe articole despre FCSB:

Fostul campion cu FCSB se ia de Becali: „După câte eforturi faci, mă scoți după 45 de minute? Lasă-mă, frate, să plec acasă!”
FCSB
Investigație Libertatea. Dezvăluiri scandaloase! Cum a ajuns frauda fostului sponsor principal FCSB să afecteze toți șoferii din România
INVESTIGAȚIE

EXCLUSIV: Anunțul momentului pentru Gigi Becali » Fotbalistul se întoarce la FCSB: „Direct atacant îl bag!”