LIGA 1  ·  ASTRA - GAZ METAN

VIDEO. Ce gafă în Astra - Gaz Metan! Budescu nu s-a putut abține și a oferit umilința supremă, după o fază ca-n curtea școlii

Captură Telekom Sport

Articol de GSP - Publicat marti, 15 decembrie 2020 19:47 / Actualizat marti, 15 decembrie 2020 20:08

În minutul 38 al meciului Astra - Gaz Metan, meci din debutul rundei a 14-a, una intermediară, la scorul de 1-0 pentru gazde, giurgiuvenii au majorat diferența în urma unei erori uriașe comise de Alexandru Buzbuchi (27 de ani), portarul medieșenilor.

Fără să fie pus sub presiune, Buzbuchi a pasat direct la adversar, vârful Mattia Montini, iar fostul atacant de la Dinamo l-a angajat rapid pe Budescu, aflat liber în careul mic. „Decarul” Astrei a marcat cu ușurință, nu înainte de a-l ridiculiza pe Buzbuchi cu un dribling de efect.

La pauză, Astra conducea cu 3-0, după autogolul lui Roberto Romeo, provocat de cornerul executat de același Budescu, care a pasat decisiv și la primul gol de pe stadionul „Marin Anastasovici”, semnat de Montini.

3 goluria marcat Budescu pentru Astra în acest sezon de Liga 1, luând în calcul și reușita cu Gaz Metan