FOTBAL  »  Superliga  »  ASTRA - GAZ METAN

VIDEO. Ce gafă în Astra - Gaz Metan! Budescu nu s-a putut abține și a oferit umilința supremă, după o fază ca-n curtea școlii

Captură Telekom Sport

Articol de GSP - Publicat marti, 15 decembrie 2020 19:47 / Actualizat marti, 15 decembrie 2020 20:08

În minutul 38 al meciului Astra - Gaz Metan, meci din debutul rundei a 14-a, una intermediară, la scorul de 1-0 pentru gazde, giurgiuvenii au majorat diferența în urma unei erori uriașe comise de Alexandru Buzbuchi (27 de ani), portarul medieșenilor.

Urmărește AICI partida dintre Astra și Gaz Metan

Fără să fie pus sub presiune, Buzbuchi a pasat direct la adversar, vârful Mattia Montini, iar fostul atacant de la Dinamo l-a angajat rapid pe Budescu, aflat liber în careul mic. „Decarul” Astrei a marcat cu ușurință, nu înainte de a-l ridiculiza pe Buzbuchi cu un dribling de efect.

La pauză, Astra conducea cu 3-0, după autogolul lui Roberto Romeo, provocat de cornerul executat de același Budescu, care a pasat decisiv și la primul gol de pe stadionul „Marin Anastasovici”, semnat de Montini.

3 goluria marcat Budescu pentru Astra în acest sezon de Liga 1, luând în calcul și reușita cu Gaz Metan

Clasament Liga 1

Citește mai multe știri din Liga 1:

Gigi Becali, felicitat pentru noul transfer: „Pe mine, episodul ăsta m-a convins! Un adevărat luptător”

Dario Bonetti, prezent la Săftica! Ce le-a transmis jucătorilor + Revenire importantă la Dinamo înainte de meciul cu CFR