Alte știri din fotbal
Noul transfer al lui Dinamo, primul interviu după ce a bătut palma cu Nicolescu: „Îmi pierdusem entuziasmul, simțeam că stagnez!” » Ce spune despre Kopic și cum s-a realizat mutarea
0
Mihai Stoica i-a răspuns conducătorului din Superliga: „E urât de face”
1
„Mi-a fost clar” » Robert Ilyeș a dezvăluit de ce a plecat de la Csikszereda, clubul-revelație din Superliga: „Le-am spus ce vreau”
1
Adrian Bumbescu, dus la spital după ce i s-a făcut rău la stadion » Ultimele informații
4
Știri din fotbal internațional
Prințul William a sărbătorit cu echipa: „Villa până la moarte!”
0
Antrenorul învins a mers să-l caute pe Unai Emery după finala Europa League: „Vreau să-l întreb asta”
0
„Incredibil” » Cei mai buni jucători de la Aston Villa, reacții după trofeul așteptat patru decenii: „I-am pedepsit! Vom rămâne în istorie”
0
Panduru i-a demolat, după finala Europa League: „Niște amatori! De mult n-am văzut așa ceva”
0
Lifestyle
A fost căsătorită cu Ioan Timofte, s-a iubit cu Adrian Cristea, acum face afaceri în SUA: „Vorbim despre miliardari din toate colțurile lumii”
10
Cum a ales Vinicius Junior să oficializeze despărțirea de iubita lui: „Îți mulțumesc pentru tot”
8
Laila, iubita-fotomodel a lui Sinner, la momentul mărturisirilor: „Complimentul favorit? Când cineva îmi spune asta”
0
Trend ȘOCANT în Coreea de Sud! Ce au remarcat privitorii la femeile din tribune
2
Suveranistele Codruța Cerva și Oana Lovin, amendate penal cu câte 15.000 de ...
Libertatea
ANAF schimbă regulile pentru recalcularea CASS. Cine sunt românii care vor ...
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
Șantierele din București blochează traficul și enervează șoferii. Cum arată ...
Libertatea
"O să vedeți ce o să fie Dinamo într-un an sau peste 3 ani când vom avea stadionul gata" > O sa fie ce a fost si chindia cand a avut stadionul gata
bai *** ..eu vorbesc cu tine despre fotbal ??? unde ai jucat ma fotbal ..rasuleeeeeeeeee ....
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Cred ca tu trebuie sa înțelegi fenomenul mai întâi ;), Amzar e bun ca fundaș de banda modern, are viteza, vâna, centrări destul de bune. Unde trebuie sa mai lucreze e smecheria/inteligenta în joc: fără faulturi în jumătatea proprie, poziționare (uneori lasă centrul descoperit). Si sa mai puna ceva muschi pe el. Astea sunt lucruri care se învață, altfel chiar joaca bine pentru vârsta lui. Dar sigur, fiecare are dreptul la o opinie ;)
Deh,pai vorba aia ,,multi vad,putini pricep.."!Si daca Dinamo era in play-out si lupta pentru mentinerea in Liga 2,sau mai rau...ce mai ,,gunganeati" p-aici!?Formatia a fost una de valoare medie desigur,dar sa spui ca Amzar e prea "pitic" cand baiatul are talia lui Jordi Alba,si a fost unul din fotbalisti care au ,,tras" echipa cam tot sezonul,sau de Giafer care a mai ,,gafat" dar nu a ,,ingropat" prin evoluti rezultatele de ansamblu,si toti ceilanti tineri ca Bani,Borcea,Irimia, Bourdosanu etc.astia trebuie sa fie ,,fundatia" echipei si-n viitor,ca doar n-ai 20-30 mil.sa schimbi 99% din lot si sa te gandesti la Champions"...!
Hai sa nu-i mai dam noi atatea sfaturi lui Burca. Experienta lui bogata de jucator profesionist, apoi conducator de club si mai recent antrenor cu 2 promovari in 2 ani, cred ca il face mult mai calificat decat noi parerologii. Plus ca mai are oameni pe langa el care stiu cu ce se mananca fotbalul, de la antrenori secunzi, director sportiv, scouteri. Hai sa nu fim ca G Becali care le stie el pe toate si face totul praf an dupa an
Burca nu se pricepe dar a promovat cu niște desculți.. parca Giafer a marcat cu Csa, nu asa ca ai sărit din fotoliu?..Tu și fotbalul, baba și mitraliera..!
Ma, dinamovistilor, vorbiți cu Burca , Amzar nu e fundaș stânga, trebuie folosit mijlocaș de banda, are potențial, dar trebuie temperat, face faulturi inutile..
Nu stiu, eu vad un model in Hermanstadt care s-au descurcat f bine cu lotul cu care au promovat plus 3-4 transferuri. Daca schimbi linia de fund in totalitate, plus 2 mijlocasi, plus atacantii ai pierdut complet tot elementul de coeziune, de continuitate. De exemplu Amzar e bezmetic , dar are potential urias sa mai creasca, plus e si U21. Sa-l inlocuim cu unul plictisit de 30 de ani cum era Andrei Radu ? Ii tragem pe tusa pe Bani, Giafer? Pe dreapta l-as considera chiar si pe Irimia pt meciurile de Cupa macar. Hagi a luat titlul cu pusti. Pt ce-ti trebuie inca 2 portari, unul bun e suficient ca nicio echipa nu-si roteste portarii. Dujmovic poate sa ramana rezerva, daca accepta bineinteles. Nu uita ca el nu a jucat 6 luni , de aici si gafele. Le face el De Gea, dar Dujmovic?
Bravo capitane !! Bine punctat , asa este !!! Eu cand il vad pe Amzar fundas, imi dau seama cat de mult se pricepe Burca ...de *** ori Amzar lipseste de pe postul lui , sau cand se centreaza de pe o parte pe partea cealalta , el se uita la minge ca la avioane ...ce sa faca la 1,50 !!! Giafer ala este de liga a 4 a !!
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Pe scurt, o echipa întreaga:)). La portari și fundași centrali ai dreptate. Amzar mie îmi place, are potențial, mai trebuie sa învețe de exemplu sa nu facă fault în zone periculoase, asta vine cu varsta. Atacanti nu am avut nici anul ăsta, iar ai dreptate. Târă nu e bun nici la divizia C...om vedea, nu-s sigur ca avem atâția bani :). Cred ca vor aștepta întâi sa se termine perioada de transferuri și or sa ia ce rămâne, ceea ce pentru tur nu va ajuta. Dar dacă nu sunt bani, ce poți face? "Investitorii" ăștia de tot apar zi de zi în gsp se lasă așteptați;)
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.