FOTBAL  »  Superliga  »  CHINDIA - FC BOTOȘANI

VIDEO Primul meci din retur, prima gafă colosală! Gol de cascadorii râsului la Ploiești

Eduard Pap a degajat în Popadiuc, iar mingea a intrat în poartă // foto: captură DigiSport +6   FOTO

Articol de GSP - Publicat vineri, 28 octombrie 2022 18:11 / Actualizat vineri, 28 octombrie 2022 19:48

După nici 3 minute din primul meci al returului din SuperLigă a avut loc prima gafă uriașă. Eduard Pap, portarul lui FC Botoșani, s-a făcut de râs: a degajat în Doru Popadiuc, iar mingea a intrat în poartă.

Chindia a deschis scorul rapid în partida de la Ploiești cu FC Botoșani. În minutul 3, Sno, fundașul dreapta al moldovenilor, a întors mingea ușor, la firul ierbii, către coechipierul din poartă, Eduard Pap.

Gafă colosală în Chindia - FC Botoșani! Cum a deschis scorul Doru Popadiuc

Superficial, Pap s-a apropiat de balon și a degajat moale, cu latul, direct în adversarul pe care-l avea în față, Doru Popadiuc! Mingea s-a ridicat și a aterizat în poartă, sub privirea lui Pap, care asista impasibil.

+2 FOTO

Popadiuc a ajuns, astfel, la 4 goluri înscrise în ultimele două meciuri de Liga 1! Etapa trecută, în deplasarea cu FC Voluntari, a reușit un hat-trick excepțional.

Radunovic, șocat de ce a văzut în meciul cu Anderlecht: „Incredibil! Nicio altă echipă din lume nu are așa ceva”
ANDERLECHT - FCSB 2-2
A plecat cu „scântei” de la Dinamo, iar acum se pregătește de duelul cu Real Madrid