LIGA 1  ·  CHINDIA - POLI IAȘI

CHINDIA - POLI IAȘI 2-1 VIDEO // Au înviat! Dâmbovițenii revin spectaculos cu Poli Iași și pun capăt crizei

Articol de - Publicat sambata, 07 decembrie 2019 20:00

Chindia Târgoviște a reușit în această seară prima victorie după șapte meciuri, 2-1 cu Poli Iași (D. Florea '59, Cherchez '63 / Platini '46).

Viorel Moldovan a cerut timp după dezastrul de etapa trecută cu Dinamo, 1-4. Antrenorul Chindiei a spus că va mai dura ceva până va reuși să readucă Târgoviște pe drumul cel bun. Timpul cerut de Moldo-gol a fost, se pare, de fapt o singură săptămână!

Cu toate că Iașiul a deschis scorul imediat după pauză, prin Platini, cei doi atacanți trimiși în teren din primul minut de Viorel s-au activat imediat cum au văzut în fața ochilor posibilitatea unui nou eșec. Astfel, Daniel Florea și Cherchez au punctat în minutele 58 și 63.

Chindia Târgoviște a reușit să oprească seria neagră de șapte meciuri fără victorie, dintre care două au fost remize. De partea cealaltă, Iașiul a ajuns la a treia înfrângere consecutivă și a ieșit total din lupta pentru obiectivul la care spera în startul stagiunii: un loc de play-off.

În ultima fază a jocului, Neguț a rămas în situație de unu contra unu cu un fundaș, putea să paseze colegilor care veneau din spate, dar s-a precipitat. Imediat după ce acesta a pierdut mingea, arbitrul a fluierat finalul, iar Viorel Moldovan a sprintat către elevul său, pe care l-a certat foarte tare, semn că antrenorul a trăit meciul într-un stres fantastic.

450de spectatori au asistat la meci

Chindia - Poli Iași 2-1

Chindia: Aioani - Martac, Leca, Benga, Dumitraşcu - Novac - D. Florea, Cherchez, Bic, Neguț - Dumiter
Rezerve: D. Moldovan, Negrea, Ivancic, L. Mihai, Yameogo, Dudea, Raţă
Antrenor: Viorel Moldovan

Poli Iași: Rusu - Onea, Frăsinescu, Breeveld, A. Radu - Loshaj, Passaglia - Almada, I. Cristea, Bîrnoi - An. Cristea
Rezerve: Târnovan, Cabral, S. Șerban, Popadiuc, Horşia, Bălan, Diallo
Antrenor: Mihai Teja

Arbitru: Radu Petrescu / A1: Valentin Avram / A2: Alexandru Cerei
Stadion: „Ilie Oană”, Ploiești

Joci constant la pariuri? Avem un test pentru tine – răspunsurile sunt foarte importante!

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Motivul perchezițiilor făcute azi la mai multe locuințe ale Duduienilor. Întâlniri secrete desfășurate între șefi ai Poliției Române și interlopi periculoși. Ce ar căuta, de fapt, poliția