FOTBAL  »  Superliga  »  CHINDIA TÂRGOVIȘTE - CFR CLUJ 1-4

CHINDIA TÂRGOVIȘTE - CFR CLUJ 1-4 // Declarații tari ale lui Ciprian Deac: „Prima repriză a fost o rușine!”

Ciprian Deac // foto: Gazeta Sporturilor

Articol de GSP - Publicat sambata, 03 august 2019 23:03

Ciprian Deac (33 de ani) a fost MVP-ul CFR-ului în deplasarea cu Chindia Târgoviște, câștigat de campioană cu 4-1. Experimentatul mijlocaș a fost sincer la finalul meciului, recunoscând jocul slab al echipei sale din prima repriză.

„A fost o rușine pentru noi în prima repriză. Nu ne-au surprins, dar au jucat mai bine decât noi. După pauză, am arătat că suntem o echipă matură și am știut să apăsăm pe pedala de accelerație. E bine că ne-am trezit și am arătat că n-am îmbătrânit degeaba. Experiența s-a văzut în acest moment

Cu Maccabi (n.r - 2-2 în retur, 3-2 la general) am fost foarte slab, am fost supărat pentru cum am jucat. Sincer, nu m-am recunoscut, dar cred că pot mult mai mult, pot să joc mai bine de la meci la meci”, a declarat Ciprian Deac, la TV Digi Sport.

„Prima repriză a fost dezastruoasă, dar apoi am intrat mult mai montați și mă bucur că am avut tăria de caracter să revenim și să câștigăm meciul. Dan Petrescu ne-a zis la pauză că vom pleca învinși dacă vom avea aceeași atitudine și în repriza secundă” Alexandru Păun, marcatorul golului secund al clujenilor

Citește AICI cronica meciului Chindia - CFR Cluj 1-4

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!