FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - PETROLUL 1-1

VIDEO / EXCLUSIV Acționarul din Superliga, revoltat după Dinamo - Petrolul: „E strigător la cer ce s-a întâmplat!”

Ciprian Marica, acționarul minoritar al celor de la Farul, a fost prezent în studioul GSP Live și a vorbit, printre altele, despre penalty-ul controversat primit de Petrolul în finalul meciului cu Dinamo

Articol de , - Publicat marti, 02 aprilie 2024 13:15 / Actualizat marti, 02 aprilie 2024 13:27

Ciprian Marica, acționar al celor de la Farul, a fost prezent, marți, în studioul GSP Live și a vorbit, printre altele, despre penalty-ul controversat primit de Petrolul în finalul meciului cu Dinamo, care a stabilit și rezultatul final al meciului, 1-1.

Marica e indignat de lovitura de pedeapsă acordată Petrolului în remiza cu Dinamo, în minutul 90+13, după aproximativ 10 minute de analiză în camera VAR.

Mircea Lucescu a intrat la GSP Live și l-a „taxat” pe Kopic: „Nu înțeleg!”
DINAMO

VIDEO. Ciprian Marica, despre penalty-ul controversat din Dinamo - Petrolul 1-1: „Este strigător la cer!”

Nu e penalty! S-a ajuns la nivelul la care nu mai contează dacă apărătorul l-a lovit, l-a tras, l-a împins pe jucătorul advers, contează doar dacă l-a atins. Ceea ce mi se pare strigător la cer! Cum adică dacă l-a atins? De câte ori nu se ating jucătorii în careu? De câte ori nu se țin, nu pun mâna unul pe altul? Asta înseamnă că este fault? Nu!

Niciodată nu e penalty! Musi a speculat momentul. Lucrurile care mă neliniștesc sunt că deciziile vin în urma VAR-ului. OK, arbitrul din teren greșește, nu vede faza... Se întâmplă. Dar cei de la VAR stau 10 minute să analizeze o fază de genul, în care fundașul pune mâna pe atacant, nu îl trage, are o mână pe el și acordă un penalty care mie mi se pare că nu a fost.

Dinamo a jucat o repriză, asta e realitatea. În a doua repriză, Petrolul a controlat jocul și a dominat partida. Mi se pare echilibrat rezultatul, dar penalty-ul... nu că a fost ușor acordat, nu a fost penalty!”, a declarat Ciprian Marica, la GSP Live.

Ciprian Marica a fost invitatul lui Alexandru Barbu la GSP Live

Nu mai am ce să spun! Este a 10-a oară când se întâmplă astfel de situații, rezultatul rămâne și asta e. Ne-au luat punctele tot timpul după faze de genul acesta. Cu UTA, la Galați, am avut penalty cu Petrolul, la Sepsi nu ni s-au acordat două penalty-uri, la 1-0 cu Craiova tot la fel, am avut penalty. Astea sunt doar chestii ce-mi vin acum, rapid, în minte

- Andrei Nicolescu, administrator special Dinamo

VIDEO. Emisiunea integrală GSP Live cu Ciprian Marica

• GSP Live, emisiunea realizată din studioul Gazetei Sporturilor și moderată de Alexandru Barbu, poate fi urmărită de luni până vineri, de la ora 11:00, pe pagina de Facebook, canalul de YouTube, precum și pe site-ul Gazetei Sporturilor, GSP.ro

Vezi mai multe articole despre Dinamo:

Ce a răspuns Andrei Nicolescu la întrebarea: „Se vrea retrogradarea lui Dinamo?” » Șeful „câinilor” acuză
DINAMO - PETROLUL
A plâns în hohote lângă Andrei Nicolescu! Fotoreporterul GSP a surprins imaginile durerii la Dinamo
DINAMO - Petrolul 1-1

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”