FOTBAL  »  Superliga  »  CLINCENI - FCSB

Florin Tănase „și-a băgat mințile în cap” :) Cum l-a împăcat pe Gigi Becali

Clinceni - FCSB | Florin Tănase (27 de ani) a marcat contra ilfovenilor, la câteva zile după ce Gigi Becali i-a cerut „să-și bage mințile în cap”.

Articol de GSP - Publicat miercuri, 09 februarie 2022 20:28 / Actualizat miercuri, 09 februarie 2022 21:19

Transferul lui Tănase la Al-Nasr Dubai, cândva sigur, a picat în cele din urmă. Șters cu CFR Cluj, schimbat la pauză cu Dinamo și suspendat cu FCU Craiova, „decarul” roș-albaștrilor a fost taxat de patron: „Dacă nu pleacă, să-și bage mințile în cap! S-a gândit la transfer până acum”.

Gigi Becali face un anunț triumfător: „Pot să semnez cu Omrani oricând!”
FCSB

Florin Tănase a marcat în Academica Clinceni - FCSB

Titularizat în centrul atacului în deplasarea cu Academica Clinceni, post unde a jucat des sezonul trecut, când a fost golgeterul campionatului, căpitanul FCSB-ului a înscris golul de 2-0 la Giurgiu.

În minutul 19, Andrei Cordea a șutat din unghi pe direcția portarului Ureche, care a respins în față. Din câțiva metri, Tănase a împins cu capul mingea în plasă.

În repriza a doua, Tase a transformat și o lovitură de la 11 metri.

Florin Tănase nu mai marcase din meciul cu Rapid (3-1) din 15 decembrie, când a reușit de asemenea o „dublă”.

Cum stau Clinceni și FCSB în clasament

Citește mai multe știri din Liga 1:

Acuzații grave la adresa lui Stoican: „Cine era antrenor la Iași când Becali spunea că i s-au cerut bani să ia campionatul?” + „Știți ce făcea în ziua când Ilie Balaci a fost înmormântat?”

Decizia conducerii Rapidului în privința lui Mihai Iosif, după încă un meci fără victorie: „Probabil nu îi pică bine”

Mihai Neșu, adevărul despre divorț: „Vreau să știe lumea” » S-a spus că soția l-a părăsit în urma accidentului

L-a rugat să nu joace, fiindcă are o presimțire rea, dar el a marcat în poarta Romei! Așa că a schimbat abordarea: „Hai să mai facem copii”