Alte știri din fotbal
„Atunci pleacă Charalambous!” » Vede o ruptură în vestiarul FCSB
0
Zeljko Kopic a făcut anunțul în conferință: „E foarte important!” » Vestea primită de antrenorul lui Dinamo
0
„Stâlpul” Goian crede că FCSB trebuie să renunțe URGENT la 3 titulari: „Nu mai e ce trebuie, iar de el nu mi-a plăcut niciodată!”
2
Ce decădere! Carlo Casap, dublul campion al României, a fost prezentat la noua echipă: „Bun venit!”
0
Știri din fotbal internațional
Aveau 2% șansă de calificare în Liga Campionilor și O LUNĂ de pauză » Ce a urmat e DE POVESTE!
0
Îl mai recunoașteți? „Bașkanul” Stelei care a îngenuncheat-o pe Fenerbahce: „Eu zic 2-1 astăzi”
1
Antrenorul lui PSV explică de ce l-a schimbat pe Dennis Man la pauza meciului cu Bayern: „O aveam în minte”
1
Avocatul firmei de închirieri, detalii esențiale despre accidentul îngrozitor al fanilor lui PAOK Salonic
0
Lifestyle
Nu e glumă! Iubita numărului 9 ATP a câștigat mai mulți bani decât tenismenul la Australian Open
0
„Noua Diletta Leotta” » Tania a atras toate privirile cu o apariție îndrăzneață la TV: „Ești uimitoare!”
1
Simona Țăranu, pictorial în Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
11
Mauro Icardi continuă războiul cu Wanda Nara: „Este o mitomană! Mi-a furat 7 milioane de euro din conturi”
1
„Creierul șoferului n-a mai ținut cont de TIR”. De ce e improbabil ca „lane ...
Libertatea
Românul brutar care a ajuns cioban în Spania și a câștigat de cinci ori mai ...
Adevărul
Locul unde „Pantera” Daniel Pancu este la loc de cinste, iar Mircea Lucescu ...
GSP SPECIAL
Familia care trăiește în pădure de 12 ani: „Eram datori față de bănci și ...
Libertatea
Furtună într-un pahar cu apă, echipele departamentale nu au acces în ligile I şi II !
inroleaza-te bai hagi, fa-te caporal! sa ai ce comanda
Si eu sper ca Dinamo sa se ridice si sa-i gasim puternici cand revenim in prima liga. Altfel fotbalul nu are rost. Nu ma simteam bine cand ma duceam pe stadion si stiam ca vom castiga la scor sau fara probleme. Mereu mi-a placut acea senzatie de nesiguranta cu Dinamo, cu Rapid, cu Craiova, pentru ca ala este un derby. Sa nu stii pana s-a terminat meciul. Degeaba va fi una puternica, daca restul sunt jos si este nesanatos si pentru nationala. Din pacate, Dinamo nu profita in acest moment ca Steaua si celelalte echipe de traditie nu reprezinta o concurenta. Dinamo trebuia acum sa castige titlul la pas si sa dea de pamant cu clonele fcsb, CSU, Timisoara si sa nu discute cu Viitorul sau CFR. Din pacate pentru voi si pentru fotbalul romanesc, patronul vostru este un profitor. Sper ca pana in 2020 sa vina altcineva care este dispus sa faca ceea ce trebuie. Din pacate trebuie sa lucrati si la nivelul suporterilor. Nu este posibil ca PCH-ul sa se asocieze cu interesele politice ale PSD-ului, iar cei din PCH sa participe organizat la distrugerea unor proteste democratice sau sa faca coregrafii pentru adunari politice pentru o suma de bani. C.V.T spunea o data ca in galeriile de fotbal gasesti ultimii nationalisti ai Romaniei. PCH-ul a luat-o pe alta carare din pacate.
Subscriu și vă țin pumnii. Mi-e dor de fotbal, fani raționali și fair-play:)
Scuze, am inteles gresit. Atat Steaua cat si Dinamo se pot descurca singure sau cu parteneriate "public-privat", as pune aici si Craiova & Timisoara datorita maselor mari de suporteri. FCSB-istii nu ar mai trebui bagati in seama. Clar ca este pe placul lor "managementul" de tipul Becali, Borcea, Mititelu..etc. "Management" care reprezinta defapt capusarea unui club de fotbal. Este greu pentru ei sa inteleaga ca se poate si altfel, ca se poate sanatos, chiar daca "te faci de rusine" si o echipa de talia Stelei va renaste din liga a 5-a. Nu-i problema, mergem si acolo pentru Steaua, vom canta pe campuri in deplasare, probabil vom mirosi si gratare. Pe acolo au fost si alte echipe din Europa si nu s-au rusinat suporterii sa se duca in ultima liga. Defapt ei au inceput toata nebunia asta ca se platesc 300.000 de euro din bani "publici", pentru ca le este frica de acest proiect. Le este frica ca peste 3-5 ani vor trebui sa recunoasca ca FCSB-ul nu a fost niciodata Steaua. Le este frica ca acum vom demonstra noi, stelistii adevarati versurile : "ORICE AR FI, TE VOI URMA, ORIUNDE AR FI LOCUL UNDE TU VEI JUCA ". Sa speram ca in 2020 vom avea iar Derby-ul Steaua - Dinamo, Dinamo Steaua, poate si mai devreme, daca ne nimerim prin cupa Romaniei.
Eu am răspuns indirect unui suporter FCSB care se întreba de unde va avea CSA bani pentru fotbal. Și am încercat să-i argumentez că există metode simple de finanțare de altundeva decât din bugetul MAPN. Inventate demult și legale. Exagerările consideră că se datorează optimismului de vară:)
1.300.000*
Prietene, va legati prea mult de chestia cu finantarea din bugetul MAPN. Nu se intampla aceeasi chestie la CS Dinamo din bani publici si anul trecut va duceati ca nebunii la meciurile echipei de Champions League(doar acolo...ca altfel nu stiati ca aveati sectie de handbal)? Marea problema a Romaniei este ca MAPN a alocat din bugetul CSA(CARE NU S-A MARIT !) 300.000 de euro pentru sectia de fotbal. In primul rand, stadionul nou isi va scoate banii usor, avand in vedere ca vom avea abonati, nu 70.000, dar 10.000 este un numar realizabil pe un stadion de 35.000, modern, cu toate facilitatile. Pe langa 10.000 de abonati, cu siguranta se vor alatura suporteri pana la 15.000-20.000 de oameni, aproape la fiecare meci. De retinut ca 15.000 era media FCSB-ului cand suporterii erau prostiti ca reprezinta Steaua. Pana in 2020 este cale lunga, CSA se va asocia intr-un S.A, ori cu suporteri si mici investitori, ori cu un singur investitor puternic. Asta este singura sansa pentru un proiect sanatos pentru un club de fotbal. Aceasta este intentia CSA exprimata public in ultimii 3 ani. Asa ca nu ne mai purta de grija, ne descurcam si fara mistourile voastre. In cel mai rau caz, 300.000 bugetul CSA si cu 10.000 de oameni cotizand 100 de euro anual, reprezinta 1 milion de euro, este suficient pentru primul an in prima liga, fara sa avem sponsori. Apoi trebuie doar sa nu retrogradam si vom avea mai multi bani. CSA-ul isi va scoate acei 300.000 de euro "publici", inca din 2017-2018.
Dar vaci de rasă:)
Am scris amandoi in acelasi timp ...aceeasi idee...steaua si dinamo ..." doua vaci de muls "
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.