FOTBAL  »  Superliga  »  FC VOLUNTARI

Constantin Budescu, primul mesaj după accidentare: „Ne revedem curând!”

Constantin Budescu (33 de ani) a oferit prima declarație după accidentarea suferită în prima repriză a meciului FC Voluntari - Farul, scor 1-0, din etapa #3 a play-off-ului Ligii 1. // foto: Cristi Preda

Articol de GSP - Publicat duminica, 03 aprilie 2022 16:24 / Actualizat duminica, 03 aprilie 2022 17:10

Fotbalistul ilfovenilor a părăsit terenul pe targă după doar 34 de minute de joc. Fără să fie lovit de vreun adversar, acesta s-a prăbușit pe gazon, acuzând dureri la piciorul stâng.

Ajuns la spital, medicii i-au pus un diagnostic dur, care îl poate face să își încheie cariera: ruptură de tendon.

Pentru Budescu urmează acum intervenția chirurgicală de la începutul săptămânii viitoare, dar și o recuperare de cel puțin 6 luni.

MM Stoica, mesaj pentru Budescu, după accidentarea suferită de fotbalist: „Îl așteptăm la noi”
ACCIDENTARE

Budescu, optimist după accidentare: „Ne revedem curând!”

Constantin Budescu a transmis primul mesaj după accidentarea suferită la partida de sâmbătă seara. Mijlocașul le-a mulțumit fanilor pentru susținerea acordată prin intermediul unei postări pe contul său de Instagram.

„Salutare, mulțumesc tuturor pentru mesaje, mulțumesc pentru gândurile bune! Din păcate trebuie să iau o pauză din cauza acestei accidentări, dar ne revedem curând. Multă sănătate, vă îmbrățișez cu drag!”, a fost mesajul lui Budescu pentru fani.

VIDEO Constantin Budescu, declarații după partida cu Rapid: „Dacă promovează, aș vrea să merg la Petrolul de la anul”

Citește mai multe știri

Interviu cu Bănel Nicoliță, partea a IV-a » Mărturisiri dureroase: „Impresarul m-a nenorocit! Mi-a încheiat cariera la 31 de ani, e regretul vieții mele”

10 momente demne de menționat după primul meci oficial jucat de Rapid pe noua arenă din Giulești