Alte știri din fotbal
Iuliu Mureșan a ironizat numirea lui Marius Baciu la FCSB: „Depinde dacă va avea o relație bună cu «antrenorul principal»”
0
Ministrul Apărării Naționale a organizat o întâlnire cu suporterii Stelei la stadion: „Sufletul este umilit de ani de zile”
2
E gata: primul transfer al verii la Dinamo este chiar de la marea rivală Steaua » Cine a anunțat mutarea înaintea clubului: „Abia acum începe!”
2
Peste 1.500 de bilete vândute în primele ore pentru barajul din Superligă!
0
Știri din fotbal internațional
Declan Rice, mesaj triumfal după câștigarea Premier League cu Arsenal: „V-am spus...”
0
Chelsea n-a avut milă de rivala Tottenham » Lupta pentru evitarea retrogradării se dă în ultima etapă
0
Pep Guardiola, prima reacție după ce a pierdut titlul în Anglia + Ce a spus despre plecarea de la City
3
Arsenal este noua campioană a Angliei! Mesajele transmise imediat de „tunari” și de Premier League
2
Lifestyle
Cum a ales Vinicius Junior să oficializeze despărțirea de iubita lui: „Îți mulțumesc pentru tot”
8
Laila, iubita-fotomodel a lui Sinner, la momentul mărturisirilor: „Complimentul favorit? Când cineva îmi spune asta”
0
Trend ȘOCANT în Coreea de Sud! Ce au remarcat privitorii la femeile din tribune
2
„Yoga, meditație, plus liniștea naturii” » Partenera internaționalului „tricolor” a găsit o oază în afara României
18
Dumbo a câștigat primul sezon „Desafio: Aventura”. L-a învins în finală pe ...
Libertatea
Războiul din Iran paralizează una dintre cele mai bogate națiuni din lume
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
SUA au fost la o oră de lansarea unui atac masiv împotriva Teheranului, ...
Libertatea
Ordinea ar fi : *** 2) Sa nu se mai joace deloc, niciodata aceasta mizerie numita liga 1. Purtatorii vremelnici de tricouri de joc sa isi caute alt loc de munca, unde sa bage pe mininul pe economie, macar un an de zile. Apoi poate vor aprecia miile de euro cu care sunt platiti sa nu faca o preluare cum trebuie. Nu mai vorbesc de driblinguri sau mai stiu eu ce chestii iesite din comun pentru ei.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Teoretic, dacă se joaca sezonul regulat, se joaca o etapa din Play Off, iar celelalte nu se mai pot juca din cauza de război, stare de urgenta, epidemii, se îngheață clasamentul, iar banii se atribuie de LPF conform clasamentului. Titlul e câștigat de echipa cu cele mai multe puncte. Aici nu se mai pune problema ca banii vin de la televiziuni. Pe echipe nu le interesează de unde vin banii, deoarece banii vin de la LPF care asigura bugetul inclusiv din banii televiziunilor. Ele au cumpărat drepturile de televizare pe campionat, nu pe meciuri. Asa ca dacă un for superior precum FRF dispune, sau se instituie stare de urgenta sau epidemiologica, nu poți impune echipelor sa joace sau sa nu primească ce ar trebui sa primească conform locului în clasament. Evident ca ar suferi anumite echipe precum Dinamo care viza câștigarea Play Out și evident bani mai mulți. Mitica fura curent ca de obicei, probabil la insistentele lui Gigi face lobby, doar doar sa nu ia CFR campionatul. Dar stați liniștiți, campionatul se va relua, CFR va avea doua victorii cu FCSB, asa sa nu se ai gândească următorii ani la titlu. Cred ca asta ii va pune capac ciobanului
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Există tragedii mult mai mari decât faptul că nu se acordă titlul anul ăsta. Asemenea discuții nu fac decât să arate cât de mici sunt unii ca oameni
scenariu sumbru, auzi la ei... mare pierdere, nu se mai reia campionatul, ce sa-ti povestesc, țațo! ma gândesc că s-ar putea juca euro 2020 prin noiembrie, așa (să sperăm!) iar campionatele interne și cupele europene să se reia în 2021 de unde au rămas acu.
Garantez că KVSC va fi campioană. (Apropo, știați că din combinația de culori verde-alb-roșu iese... vișiniu? Ei da!)
Campioană va fi locul 1, clasamentul nu se va schimba,se știe deja,care retrogradează și care merge un Europa, restul e can-can,apropo ,cine ia cerut părerea lui *** ăsta?
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Daca in 2020 ii mai cereti parerea astuia, sunteti penibili rau...
Iar ați adus țața asta tembelă ?!
Drepturile tv se vor acorda in functie de locul actual in clasament, sumele reprezentand cota parte din cat s a jucat pana acum din acest campionat. Adica daca terminai pe locul 3 si luai 6 lei pt un campionat intreg , acus esti tot pe 3, dar iei 4,5 lei pentru ca s a jucat doar 75% din campionat. Simplu. In celelalte privinte, cupe europene de ex, asta nu va stabili FRF, ci forurile europene . FRF nu va face altceva decat sa respecte deciziile. Parerea mea.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.