Alte știri din fotbal
Sabău transferă din Franța! Farul s-a înțeles cu un mijlocaș format la Marseille și Nice
0
Rapid a anunțat două despărțiri dintr-un foc
0
Iată noul staff tehnic de la Dinamo! Ei îl vor ajuta pe Nuno Campos
0
Craiova a anunțat despărțirea de încă un fotbalist din echipa de titlu: „Vasile, tu ești buburuza noastră”
4
Știri din fotbal internațional
Jurgen Klopp atacă FIFA în plin Campionat Mondial: „Fotbalul este ostaticul unor oficiali din birouri cu aer condiționat”
0
Carlo Ancelotti a dat vestea așteptată de toți brazilienii: care e starea lui Neymar
0
FIFA a impus naționalei de la Mondial să își schimbe echipamentul: le-au interzis cele 7 stele
0
Haitian de națională, trecut prin România, ne explică secretele țării-fenomen de la Campionatul Mondial: „Sunt câteva lucruri care ne fac unici. Și nu avem slăbiciuni”
0
Lifestyle
Antrenoare de fitness, fosta ispită de la „Insula Iubirii” va fi noua prezentatoare de la „Observator”
0
Katy Perry, în centrul atenției la SUA – Paraguay, alături de fostul prim-ministru
2
I l-a aruncat în cap lui Beckham! Reporterul GSP era la 3 metri distanță și a surprins întreaga scenă ciudată, la SUA - Paraguay
3
Toți o țin minte cu telefonul în decolteu, iar acum s-a întors după 16 ani! Larissa Riquelme, apariție de nerecunoscut la SUA - Paraguay
0
O țară din Europa face referendum pentru plafonarea numărului populației. ...
Libertatea
All inclusive sau doar cazare: cât cheltuiești pe zi în Grecia, Italia, ...
Adevărul
Se construiește stadionul viitorului în România » Va funcționa exclusiv cu ...
GSP SPECIAL
Zece elevi de clasa a VIII-a vor da și Evaluarea Națională și Bacalaureatul ...
Libertatea
daca piti ia campionatul si mergem in CL ....daca vanzarile de jucatori merg bine)))...nu-l critica nea gigi ca nu are motiv....nu-l subestimati pe nea gigi ...cam stie ce face
Normal ca il va critica...se va tine de cuvant maxim 2-3 saptamani! Lupul isi schimba parul, dar...
Acum ce faceti,zgandariti suporterii ? Daca Becali nu mai apare la TV este un mare castig dar asta-i macina pe ziaristi,cu cine mai fac rating ? Si-atunci hai sa torpilam aceasta firava intelegere poate se cearta si noi televiziunile in cauza reintram in paine prin intoarcerea lui Becali pe sticla...Da,dar Steaua ? Nu ne intereseaza pe noi ziaristii Steaua,duca-se naibii,regele Rating sa traiasca...Asa gandesc ei dar Suporterii si mai ales Becali vor trebui sa pactizeze cu echipa
transferuri bune nu vom face fata este destul de greu, uitativa ce jucatori au contracandidatele si mai ales ce transferuri fac mai ales CFR si Vaslui ce conditi au si ce salari li se ofera fata de ce se intampla in ghencea. Eu sunt de parere ca in situatia de fata nu putem face decat sa ne unim cu toti sa sustinem echipa 1000% macar in infernul din ghencea, Gigi sa taca iar Piturca sa faca si tot nu avem sansa anul acesta sa luam titlul. Este greu foarte greu. Dar speram sa fim din nou sus.
Nu-l va critica. Astia doi stau cel putin pe pozitii de egalitate, daca nu chiar, cu toti banii lui, insusi Becali il crede pe Piturca superior lui. Si daca va trece si peste asta, oricum va sti ca Piturca pleaca in secunda doi.
Aceasta problema se poate rezolva prin discuti problema mare este ca am pierdut mult teren care va trebui recuperat de Piturca in cel mai scurt timp posibil. Ganditiva ca pana acum 3/4 ani aveam alt statut in liga I si erau putini care ne faceau fata, dar acum noi trebuie sa recuperam terenul pe care CFR, Vaslui, Poli chiar si Urziceni ca sa nu mai pun la socotela Dinamo si Rapid il au si nu este putin lucru sa te bati la titlu cu 6 echipe competitive. Piturca poate stie ce face dar fara
Este normal sa fie criticat si PITURCA. Dar ce are acest antrenor sa nu fie criticat? Problema noastra, a romanilor, este ca nu putem fi diplomati, criticile pe care le facem nu pot fi constructive, profesionale, de bun simt. Becali nu are niciuna din calitatile de mai sus. Sa fie criticat si piturca si toti ceilalti daca nu stiu ca la STEAUA trebuie sa faci performanta, nu sa vi doar pentru bani. Trebuie sa iubesti acest club ca sa poti ramane aici si poti face fata pretentiilor clubului.
Pai ce sa mai discutam cand Gigi i-a zis deja despre Golanski ca nu mai vrea sa stea la Steaua si de fapt baiatul afirma ca Steaua este prima prioritate pentru el? Ciobanul nu poate sa se potoleasca niciodata si de aia trebuie sa plece din ghencea si sa preia o echipa mai mica fara nume unde sa faca ce vrea.Steaua este un club incarcat de istorie si un bun national care nu poate fi terfelit in halul in care a fost terfelit. Oricum cat va fi oierul in Ghencea va fi in continuare terfelit.
Stiu ca este un lucru SF pentru Gigi dar nu mai poate face nimic. A ajuns la concluzia ca nu mai poate singur sa faca performanta atata timp cat nu mai este nimeni langa el. Iar apoi sa privim partea financiara, Steaua a pierdut multi bani in ultimul timp din cauza proastelor transferuri pe care le-a facut si mai ales din cauza imputinari fanilor in tribune care eu cred ca are un aport destul de bun la bugetul clubului iar Steaua a pierdut multi bani pe amenzi si pe lipsa suporterilor.
Eu cred ca nu intrucat Gigi daca a ales aceasta varianta stie la ce e inhama. Asa prost si tampit cum este stei ca ia ajuns cutitul la os si nu mai are alta varianta, poate sa vanda Steaua dar acest lucru nu este posibil momentan. Din acest motiv il ia pe Piturca si il lasa sa faca ce vrea, chiar sa-si aduca propril staf si nu este usor. Daca nu sunteti convinsi de acest aspect va veti schimba parerea pe parcurs. Cati antrenori au venit la Steaua pana acum? O armata cati au pus aceste conditii?
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.