FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - RAPID 1-0

Eroul lui CFR, după dramatismul din finalul meciului cu Rapid: „Era să o comitem iar la ultima fază”

Cristi Bălgrădean/ foto Imago Images

Articol de GSP - Publicat sambata, 16 iulie 2022 23:59 / Actualizat duminica, 17 iulie 2022 00:32

CFR Cluj - Rapid 1-0, în prima etapă a sezonului de Liga 1. Bălgrădean a fost eroul clujenilor. Portarul a apărat penalty-ul executat de Albu la ultima fază și a păstrat cele 3 puncte în Gruia.

După meci, „Pufi” a vorbit despre faza lovituri de pedeapsă și despre cum CFR a luat gol pe final cu Sepsi, în Supercupă, dar și cu Pyunik Erevan, în turul I din Liga Campionilor.

Mihai Stoica s-a enervat după CFR - Rapid: „Nu suport să mă facă cineva orb! Trebuia repetat penalty-ul”
CFR Cluj - Rapid 1-0

Bălgrădean: „Era să o comitem iar la ultima fază”

„Nu a fost deloc ușor, era să o comitem la ultima fază. Deja cu Sepsi am luat gol în minutul 85, cu Pyunik în 89, iar acum, când am văzut penalty în minutul 93, mă gândeam că luăm gol.

Sper să fie ăsta declicul de care aveam nevoie să creștem, pentru că după ratarea calificării am avut o stare mai proastă.

Cu Pyunik am respins în lateral, apoi am avut un nou reflex. S-a întâmplat să nu am un fundaș acolo. Am avut un moral scăzut și aveam nevoie de un asemenea meci”, a declarat Cristi Bălgrădean la Prima Sport 1.

Știam că dacă vom câștiga, de mâine va fi cu totul altfel. Încă e prima etapă, acum trebuie să ne concentrăm pe meciul de joi. Credeam că iar o să ne egaleze, dar ne-a salvat «Pufi» și suntem fericiți

- Claudiu Petrila, CFR Cluj

Keșeru, luat în vizor după debutul la UTA: „Dacă nu dă gol, zici că nu joacă, nu îl vezi”

Horațiu Moldovan, curtat din trei țări: „Când vinde, Rapid o face scump!”

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”