FOTBAL  »  Superliga  »  MIOVENI - CHINDIA 1-0

FOTO Moment violent în Liga 1: „Are un hematom foarte mare, e desfigurat”

Momentul în care Chunchukov părăsește terenul

Articol de GSP - Publicat luni, 21 martie 2022 23:15 / Actualizat luni, 21 martie 2022 23:19

CS Mioveni a învins-o pe Chindia, scor 1-0, în runda secundă a play-out-ului. Emil Săndoi, antrenorul târgoviștenilor, a vorbit la final și despre starea de sănătate a atacantului său, Tsvetelin Chunchukov (27 de ani).

În minutul 85, la mijlocul terenului, Chunchukov s-a lovit cap în cap cu Oancea. Ambii s-au resimțit, iar „centralul” Radu Petrescu a cerut de urgență intrarea pe teren a staff-urilor medicale.

Dacă mijlocașul argeșenilor, cel care a și fost avertizat pentru că a ajuns al doilea la minge, și-a revenit rapid, atacantul Chindiei s-a ridicat cu greu de pe teren, n-a mai putut continua partida, fiind ajutat să părăsească suprafața de joc.

Agresorul lui Florin Tănase a lucrat la Dinamo: „Un scandalagiu! Se crede antrenor!” » Nu e la primul incident
FC Argeș - FCSB 2-3

Emil Săndoi, despre starea lui Chunchukov: „E desfigurat”

„La Chunchukov este o problemă. Are un hematom foarte mare. E desfigurat. Sperăm să își revină, acum avem și o pauză la dispoziție, dedicată echipelor naționale”, a declarat Emil Săndoi la Look Sport+.

Moment violent în Liga 1: „Are un hematom foarte mare, e desfigurat”

CS Mioveni - Chindia 1-0. Celelalte declarații făcute de Emil Săndoi:

• Am luat gol pe o greșeală impardonabilă. Fiind un jucator ieșit din teren, un fundaș central, am transmis portarului să joace într-o anumită zonă, dar din păcate a încercat să joace în cu totul altă zonă. Puteam foarte ușor să rezolvăm faza respectivă, să dăm mingea în aut, să intre și fundașul nostru în teren, dar au fost niște greșeli în lanț. Am fi fost în egalitate numerică și am fi putut să evităm golul”

• „În repriza a doua am intrat mai bine, dar parcă nu a fost ziua noastră. Când ar fi trebuit să șutăm la poartă de la 11-12 metri, am dat pasă în lateral. Mă îngrijorează lucrul acesta. Am avut ocazii și puteam face diferența. Aici sunt nemulțumit”

• În concluzie, meciul a fost decis de o greșeală copilărească, de copii și juniori

VIDEO. Dragomir, uluit după FC Argeș - FCSB: „Doamne, ferește!”

Jean Vlădoiu sare în apărarea lui Șerban: „Prepeliță nu acceptă așa ceva, dar vom discuta”

3 jucători desființați după FC Argeș - FCSB: „Am vorbit cu antrenorul! Nu e prima dată când se întâmplă”