FOTBAL  »  Superliga  »  CS U CRAIOVA - FCSB 2-1

CS U CRAIOVA - FCSB 2-1 // Devis Mangia: "În minutul 8 am simțit să suntem blestemați! Ilie Balaci a câștigat meciul pentru noi"

Articol de GSP - Publicat duminica, 21 octombrie 2018 23:29

CS U Craiova s-a impus în fața celor de la FCSB, scor 2-1, după ce a revenit de la 0-1.

"Înainte de toate vreau să transmit condoleanțe familiei lui Ilie Balaci. Cred că el a câștigat astăzi meciul pentru noi. Am simțit că suntem blestemați când am primit gol chiar în minutul 8, nu îmi venea să cred!

Am reușit însă după pauză să revenim. Problema noastră de la început era să nu riscăm foarte mult, pentru a nu primi un gol rapid. Exact asta s-a întâmplat. Au jucători rapizi pe contraatac, pe Man, pe Florinel Coman. Am avut însă coordonare bună. Am reușit să egalăm și ne-am dat seama că putem mai mult.

În prima repriză am fost un pic marcați de gol. La pauză am transmis calm și i-am rugat să facă tot ce pot. A vorbit și Mitriță, le-a transmis și el un mesaj colegilor. Important e să acum să reușim să avem continuitate, să nu stricăm acest rezultat", a declarat Mangia la TV Telekom Sport.

Vezi și: CS U CRAIOVA - FCSB 2-1 // Alexandru Mitriță îi dedică victoria lui Ilie Balaci : "Așa a vrut dânsul să se întâmple! Nu voi uita niciodată ce mi-a transmis"