FOTBAL  »  Superliga  »  CRAIOVA - UTA

CS Universitatea Craiova nu are noroc de golgeteri! Andrei Ivan, accidentat în prima repriză a meciului cu UTA

Andrei Ivan (24 de ani) a simțit dureri în prima repriză a partidei dintre CS Universitatea Craiova și UTA. A fost înlocuit la pauză cu Alexandru Tudorie (24 de ani).

Articol de GSP - Publicat marti, 16 martie 2021 20:08 / Actualizat marti, 16 martie 2021 20:32

Craiova e lovită încă o dată de ghinion. Lipsită de aportul golgeterul Elvir Koljic, accidentat grav în meciul cu Poli Iași, pe 2 octombrie 2020, formația din Bănie și-a pierdut și cel mai în formă fotbalist din anul 2021.

Andrei Ivan, accidentat în Craiova - UTA

Andrei Ivan a făcut semn de schimbare cu 5 minute înainte de finalul primei reprize, acuzând probleme musculare. Atacantul a forțat, a încercat să continue, dar a fost înlocuit la pauză.

Andrei Ivan traversa unul dintre cele mai bune momente ale carierei. În anul 2021 a înscris 4 goluri și a oferit două pase decisive, fiind principalul marcator din mandatul grecului Ouzounidis.

3goluri şi două pase de gol reuşise Andrei Ivan din vara lui 2019, atunci când s-a întors la Craiova, până în pauza de iarnă 2020/21

Sorin Cârțu n-are emoții după tragerea la sorți: „Să nu ne ascundem după deget”

Marinos Ouzounidis, analizat din interiorul clubului: „Esteticul nu îl face antrenorul, ci jucătorii de calitate”