Comentarii (249)
936901769693416
Predan Mihai  •  03 August 2015, 18:23

cat o sa mai dureze, pana cineva o sa ia masuri cu *** asta!? ati uitat si penalty-ul inventat cu Craiova,din semi-finala cupei?!

1609288426001049
Vasiliu Daniel  •  03 August 2015, 17:51

florianveress ... sau esti tu prea destept .. stiu ca te rogi sa piarda steaua .. si cand ai vazut ca a gresit la penalty ai sarit in sus .. dar pana la penalty ? aia faultau si primeau doar avertisment .. la steaua faultul si galbenul ...

Vasiliu Daniel  •  03 August 2015, 17:48

in meciul Botosani Steaua pana la penalty (CARE A FOST ) tudoras a umplut steaua de galbene ... ce dreaq ... a facut o greseala pentru steaua si 10 impotriva .. si gata a ajutat steaua ... Si inca ceva ... arbitri care gresesc ar trebui penalizati mai dur .. ca sa nu mai greseasca nici pt steaua nici pentru alte echipe ... pana acum steaua a castigat campionate datorita jocului prestat .... in schimb alte echipe au luat campionate cu ajutorul arbitrilor ..

132186027121030
Sorin Cristian Roşu  •  03 August 2015, 16:59

Aţi uitat de Supercupa de anul trecut,când Morais,Cristescu,chiar şi Budescu,au jucat kickboxing şi au fost iertaţi de cartonaşe.În min. 45+1,Budescu trebuia să primească al doilea galben,după fault dur,din spate.N-a primit niciun cartonaş tot meciul.Morais abia a luat un galben prin min. 68,când a confundat capul lui Râpă cu mingea.Cu zece min. mai înainte,a vrut să-l scoată din viaţa sportivă pe Stanciu,n-a luat nici galben.Cristescu a fost scos la pauză,de frică să n-o comită.În prima repriză a avut 3-4 faulturi dure,fără să fie avertizat.Din min. 68,Astra ar fi trebuit să joace cu doi oameni în minus.Asta n-aţi comentat nici după meci,Tudor a primit nota 7 de la Maria Andrieş.Comentariul tău...

Sorin Cristian Roşu  •  03 August 2015, 16:57

cristian1
cristian1  •  03 August 2015, 16:47

Ar fi interesant sa faceti o statistica privind meciurile arbitrate si de ceilalti arbitri importanti si o sa constatati la fel de multe erori impotriva, e drept ca nu ar avea cine sa le comenteze.

florianveress
florianveress  •  03 August 2015, 16:41
Postat de chronic pe 03 August 2015, 15:38

eu nu vreau sa ne arbitreze tudor. totdeauna am emotii cu el. pt ca fluiera din minut in minut si pt ca fura steaua meci de meci.

Intr-adevar tu esti un caz c(h)ronic de prostie... Ipocrizia voastra e dusa la extrem, dar na, sunteti ***!

alenb
alenb  •  03 August 2015, 16:08

"tudor fura steaua meci de meci" buna asta )). Aveti macar vreo infrangere cu tudor la centru din cele vreo 50 de meciuri in care v-a arbitrat? chiar daca va fura meci de meci, cum zici tu, va poarta super noroc asa ca de ce sa-l recuzi, e talismanul stelei, ce naiba cu statistica nu te pui

alenb
alenb  •  03 August 2015, 16:04
Postat de aran pe 03 August 2015, 13:28

Ptr.valeri_gazaev - esti interesat de miscarile interesante ? Iata cateva, Ripensia, Carmen, ITA, CFR Cluj au ajuns in prima divizie fara sa castige sau macar sa joace in liga a 2. Ripensia a fost inscrisa in prima editie a campionatului in sistem divizionar fara sa fie participanta sau castigatoare a vreunei ligi regionale, cum au fost restul de 13 echipe. Carmen si ITA au ajuns in prima liga in 1946 fara sa joace macar in liga secunda, patronii celor doua i-au mituit pe unii membrii FRF care nu au mai reluat campionatul de dinainte de razboi, cum a procedat toata Europa, ci a luat-o de la zero transformand o competitie aproape incheiata, Cupa Victoria, in turneu de calificare pentru prima liga iar CFR Cluj a jucat, in 1947-1948, turul in B iar returul in A

Nu poti sa compari cazul Carmen/steaua unde o echipa a fost desfintata pentru ca alta, nou aparuta, facea presiuni teribile sa intre direct in divizia A cu ripensia si celelalte. In cazul Ripensiei, e adevarat ca au primit invitatie dar era prima editiei a diviziei nationale si au fost alte echipe care au declinat (ex resita). Asta ca patronii lui carmen si UTA au mituit este inventia ta, era logic sa nu se reiacu aceleasi echipe dupa 5 ani de pauza. Sportul stud nici nu mai exista, Ripensia nu mai avea bani etc. Toate echipele s-au calificat dupa competitiile locale/regionale care au avut loc in acest sens, carmen fiind chiar campioana Bucurestiului. CFR a fuzionat in iarna cu Ferar prelund locul acesteia, nimic deosebit in epoca. ITA a fost desemnata direct reprezentanta aradului pt ca era pe departe cea mai buna echipa aradeana a momentului. cat despre toata europa, ma indoiesc ca in yugoslavia sau in polonia ca sa dau doar 2 ex s-a reluat cu acelasi echipe dupa razboi

ovialex23
ovialex23  •  03 August 2015, 15:48

Nu se poate, Steaua sa fie ajutata de arbitri ? Imposibil ! Pe ce lume traim? pai Steaua este echipa fair-play-ului iar arbitrul Tudor (Brad Pitt of Romania !) este personificarea arbitrului corect si echidistant si... Doamne ce prostii pot sa debitez !?!?