FOTBAL  »  Superliga  »  FC BOTOȘANI - FCSB

FOTO FC Botoșani - FCSB. Tănase poate lua lecții de la Olaru! „Centralul” Cojocaru, păcălit la penalty-ul din a doua repriză

Darius Olaru a obținut ușor un penalty în minutul 72 al meciului dintre FC Botoșani și FCSB, la scorul de 1-2. +12   FOTO

Articol de GSP - Publicat joi, 06 mai 2021 21:31 / Actualizat joi, 06 mai 2021 21:33

Darius Olaru a obținut gratuit un penalty în minutul 72 al meciului dintre FC Botoșani și FCSB, la scorul de 1-2.

În minutul 72, Olaru a pătruns în viteză maximă în careul celor de la FCSB, într-un duel umăr la umăr cu Braun. Fundașul central Chindriș a încercat inițial să intervină din cealaltă direcție, spre interior, a întins piciorul în fața mijlocașului de la FCSB, apoi l-a retras rapid. Olaru a căutat contactul, s-a agățat și a căzut în careu. „Centralul” Adrian Cojocaru a dictat penalty. Olimpiu Moruțan a transformat și de această dată și a dus scorul la 3-1, golul care a asigurat liniștea oaspeților pe final de meci.

Olaru, lecție pentru Tănase

Lui Florin Tănase nu i-a ieșit. Atacantul a fost protagonistul unei faze asemănătoare în meciul pierdut de FCSB cu Sepsi, scor 1-2. Golgeterul Ligii 1 a primit inițial penalty, după ce s-a agățat de portarul Niczuly, apoi Sebastian Colțescu a revenit și i-a dictat cartonaș galben, pentru simulare.

FC BOTOȘANI - FCSB. „Dacă vedeam meciul ăsta pe vremea lui Pădureanu, nu scăpa de eticheta de blat!” » Prima repriză, disecată la GSP Live

Croiți să facă penalty-uri în debut de meci » Două momente greu de explicat în Botoșani - FCSB