Postat de minell73 pe 14 Iunie 2018, 00:11

Postat de cracker pe 13 Iunie 2018, 22:41

Hahahaha, alibec niciodata nu o sa ajunga la performantele lui nici ca jucator si nici ca antrenor....fugi la stapan sa-ti scrie o replica.

***

luciann
luciann  •  13 Iunie 2018, 23:59
Postat de utraian pe 13 Iunie 2018, 23:12

Daca era bunica-ta antrenoare cred ca macar avea atata minte sa nu-i mai scoata la pauza, schimbarile la pauza au agravat o situatie deja mult prea tensionata. Iar daca de Alibec poti spune ca intrase intr-o pasa neagra, dar sa-l schimbi si pe Budescu la pauza 3-4 meciuri la rand a fost prea mult, ca asa avea chef Piperica.

Exact, acolo s-a pierdut campionatul! Budescu n-a mai avut deloc chef in ultimele meciuri! Cu un antrenor decent ar fi avut alt randament! In plus e de vina si sistemul 4-2-3-1 in care atacantul e prea izolat! De exmplu, la Iasi, trebuia bagat Bizonu' in locul altuia si sa joace cu doi atacanti ca tot erau aia in 10...pana la urma au luat gol cu 100 de inchizatori la mijloc!

504607829704757
Cornel Bradu  •  13 Iunie 2018, 23:43

Asta-i diferenta intre un antrenor bun si unul submediocru care nu reuseste sa-si faca apropiat un jucator de certa valoare, care ar fi putut sa-si aduca un aport concret si important echipei. Asta insemna sa ai habar de psihologie, de meserie si chiar smecherie pana la un punct. Oierul sef mai puncteaza odata la alegeri proaste facute, renuntand la gaina cu ouale de aur in favoarea unui antrenor pe post de soldat neinstruit.

steaua1986forever
steaua1986forever  •  13 Iunie 2018, 23:43

Faceti o lista cati fundasi din Mamaliga1 au dat mai multe goluri anul asta ca marele atacant alibec....Si fara antrenor si tot trebuia sa inscrie, hai sa fim seriosi, asta ca nu joaca bine din cauza antrenorului e pentru oamenii care nu pricep nimic de pe lumea asta. Sau era Dica pe teren sa il loveasca peste picioare "ba alibec, nu mai inscrie, te rog eu frumos, eu chiar vreau sa pierd campionatul, intelegi?"

utraian
utraian  •  13 Iunie 2018, 23:12
Postat de foresta1 pe 13 Iunie 2018, 23:06

Lasa-ma draquli cu increderea ta, fundas de era dadea mai multe goluri. Putea sa fie si bunica antrenoare si tot dadea 7-8 goluri.

foresta1
foresta1  •  13 Iunie 2018, 23:06
Postat de utraian pe 13 Iunie 2018, 22:55

Bai Nicolae Preș Dica , faptul ca ai sarit peste toate etapele devenirii unui antrenor nu inseamna ca tu inveti in 5 minute ce altii invata in 10 ani, ca Fat Frumos, ci inseamna doar ca ai pus botul la abureala unui mare academician, doctor, inginer de Pipera . Avea nevoie omul de un executant de elita si iata-te , tu esti! Pana si gaina de Lutu recunoaste ca are nevoie de 3-5 ani ca sa invete cat de cat cu ce se mananca mesria asta. Cat despre "increderea" pe care ai avut-o , ai demonstrat-o foarte des urmand indicatiile pretioase ale aceluiasi academician mai sus amintit, cu celebrele schimbari la pauza. De unde atata incredere aratata, nu prea l-ai lasat sa joace pe Alibec macar un meci intreg. In ultimul timp il schimbai pana si pe Budescu la pauza. Asta nu demonstreaza numai ca esti un pres, dar demonstreaza ca esti compromis total : ce efect pot avea schimbarile la pauza repetate asupra singurilor jucatori cu personalitate ? Daca-i umilesti scotandu-i la pauza crezi ca vor da mai mare randament in meciul urmator?