FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - BOTOȘANI 1-2

VIDEO Ca la ei acasă! Cum a sărbătorit FC Botoșani victoria cu Dinamo » Imagini din vestiar

Dinamo - FC Botoșani 1-2. „Strigă FC Botoșani”, s-a auzit în vestiarul moldovenilor din Ștefan cel Mare. +49   FOTO

Articol de GSP - Publicat duminica, 19 septembrie 2021 22:00 / Actualizat duminica, 19 septembrie 2021 22:18

Dinamo - FC Botoșani 1-2. „Strigă FC Botoșani!”, s-a auzit în vestiarul moldovenilor din Ștefan cel Mare.

Moldovenii au un nou sezon solid în Liga 1. După 9 etape, FC Botoșani ocupă locul secund, cu 20 de puncte, clasându-se peste formații importante, ca FCSB sau Universitatea Craiova.

Chiar în vestiar, jucătorii lui Croitoru s-au descătușat la finalul victoriei lui Dinamo:

FC Botoșani în sezonul 2021/22:

• 9 meciuri
  • 6 victorii, 2 remize, 1 eșec
  • golaveraj 10-6
  • 20 de puncte
  • locul 2

Meci dificil, Dinamo ne-a presat, chiar foarte mult. Dacă ne luptăm la titlu? Toată lumea se gândește la asta, dar o luăm meci cu meci și vedem la finalul campionatului. După ce-am marcat al doilea gol, am făcut pasul înapoi prea mult și am suferit pe final
Hervin Ongenda, mijlocaș FC Botoșani

Dinamoviștii au impresionat un rival: „S-au autodepășit! Chiar am rămas surprins”
Dinamo - FC Botoșani 1-2

Dinamo a tremurat din cauza nocturnei

Dinamo - FC Botoșani a fost întrerupt 10 minute în prima repriză, după ce a picat nocturna. Dacă se mai întâmpla încă o dată pe parcursul partidei, Dinamo ar fi pierdut meciul cu 0-3 la „masa verde”.

+45 FOTO

În minutul 36, la scorul de 2-0 pentru FC Botoșani, nocturna de pe stadionul Dinamo s-a stins! Partida a fost întreruptă temporar. După aproximativ 10 minute, nocturna și-a revenit și meciul a continuat.

În cazul în care nocturna mai ceda o dată, Dinamo ar fi pierdut meciul la „masa verde”.

Pasajul din regulament în cazul problemelor cu nocturna:

Citește mai multe știri de actualitate:

Fanii lui Dinamo n-au trecut peste umilința cu FCSB! Scenografia afișată la meciul cu Botoșani: „Totul va fi servit înapoi”

EXCLUS din lot după FCU Craiova - FCSB » Anunțul conducerii: „Toleranță zero!”