FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - FCSB 0-1

Probleme la Dinamo » Două lovituri încasate înaintea meciului din Bănie

Articol de GSP - Publicat joi, 04 februarie 2021 08:33 / Actualizat joi, 04 februarie 2021 10:54

Dinamo a fost învinsă de FCSB, 0-1, în Derby de România, iar pentru formația lui Ionel Gane urmează un nou meci tare, cu CSU Craiova.

• CSU Craiova – Dinamo se joacă sâmbătă de la ora 21:00. Partida de pe „Ion Oblemenco” va fi liveTEXT, video și foto pe GSP.ro și în direct pe LookSport+, Digi Sport 1 și TV Telekom Sport 1

După înfrângerea cu FCSB, antrenorul „câinilor” a primit două vești proaste. Acesta nu va putea conta la meciul din Bănie pe doi dintre cei mai experimentați jucători din lot: Steliano Filip și Paul Anton. Cei doi jucători sunt suspendați, primul după ce a văzut „roșu” de la Colțescu, al doilea pentru cumul de „galbene, și nu vor putea juca în meciul contra oltenilor aflați în revenire de formă după victoria cu Poli Iași, 3-0.

Dinamo, fără Steliano Filip și Paul Anton la meciul cu Craiova

Revenit în această iarnă la Dinamo, Steliano Filip a fost eliminat în meciul cu FCSB, după ce a văzut două cartonașe galbene. Fundașul stânga a văzut primul avertisment în minutul 57, după o intrare tare la Octavian Popescu, iar al doilea galben a venit în minutul 79, când s-a dus direct cu talpa pe piciorul lui Ante Vukusic.

Paul Anton a fost avertizat de Sebastian Colțescu în minutul 90, primind al patrulea cartonaș galben din acest sezon.

Cum ar putea arăta Dinamo cu Craiova: Eșanu – Sorescu, Ehmann, Puljic, An. Radu – Nepomuceno, Achim, Răuță, Fabbrini – Crețu - Nemec

Nu avem timp să ne plângem după meciul cu FCSB pentru că sâmbătă jucăm la Craiova și vom avea un meci poate mai greu. Din păcate, vom fi fără jucători importanți. Dar va juca Andrei Radu ca fundaș stânga și Sorescu pe postul de fundaș dreapta