FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - FCU CRAIOVA 0-0

NOTE GSP Stați jos, 4! Căpitanul Craiovei și schimbările lui Rednic s-au făcut de râs » Toate notele din Dinamo - FCU Craiova

„Câinii” au ajuns la cel de-al 14-lea meci consecutiv fără victorie / FOTO: GSP +26   FOTO
„Câinii” au ajuns la cel de-al 14-lea meci consecutiv fără victorie / FOTO: GSP

Articol de GSP - Publicat sambata, 27 noiembrie 2021 07:57 / Actualizat sambata, 27 noiembrie 2021 08:54

Dinamo - FCU Craiova 0-0. „Câinii” au ajuns la cel de-al 14-lea meci consecutiv fără victorie, al șaptelea de la venirea lui Mircea Rednic, la capătul unei partide în care ambele echipe au dezamăgit.

Dinamo termină toamna cu doar 3 puncte, obținute în 3 remize. FCU Craiova a plecat neînvinsă de la București, 0-0, și îi ține pe „câini” pe loc retrogradabil, fără victorie de la începutul unii august.

Trică și-a desființat jucătorii în direct: „Zburați la voi în țară, avioanele sunt pregătite! Cine nu dă 100% pleacă!”
Dinamo - FCU Craiova 0-0

Schimbările lui Mircea Rednic, de nota 4!

Roș-albii n-au reușit să oprească „seceta” nici contra nou-promovatei, iar perspectivele sunt sumbre. Aseară, cel mai bun fotbalist al lui Dinamo a fost goalkeeper-ul Plamen Iliev, care a intervenit providențial la ocaziile oltenilor și a bifat primul meci de când s-a transferat în Ștefan cel Mare în care nu a primit gol.

Dacă vedetele Sorescu sau Torje au avut evoluții decente, ambii primind nota 6, nu același lucru se poate spune despre jucătorii trimiși pe teren în repriza secundă. Schimbările lui Rednic au dat greș. Atât Bani, cât și Marko Nunic, au fost inexistenți, aceștia primind nota 4 în caseta tehnică din Gazeta Sporturilor.

De altfel, Rednic l-a taxat pe Ahmed Bani pentru evoluția sa și l-a scos de pe teren în minutul 83, deși-l aruncase în luptă în minutul 60.

Căpitanul lui FCU Craiova a luat tot 4!

La fel ca la Dinamo, cel mai sigur om din tabăra Craiovei a fost portarul. Răzvan Popa a evoluat fără greșeală, iar Gazeta l-a recompensat cu nota 7, aceeași primită și de fundașul stânga Huyghebaert.

În rest, multe prestații mediocre pentru FCU, care nu-și revine nici sub comanda lui Eugen Trică. Baeten, Ondaan, Sidibe și Albu au încasat nota 5, în timp ce căpitanul Claudiu Bălan a a fost doar o umbră, primind nota 4.

6a fosta nota primită de tehnicienii Mircea Rednic și Eugen Trică

+22 FOTO

VIDEO Gabi Torje, după egalul cu FCU Craiova din Ștefan cel Mare: „Am avut o serie de meciuri cu ghinion”

„Adversarii noștri dau gol la singurul șut pe poartă!” » Ce meciuri a văzut Rednic?! Cifrele reale sunt dure

Mircea Rednic a comis-o la finalul interviului: „Aoleu, iar îmi fac notificare de la insolvență. N-am voie să zic”