FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - RAPID 1-1

Declarația serii după Dinamo - Rapid: „Întotdeauna ne-am încurcat cu echipele mici”

Dinamo și Rapid au remizat, scor 1-1, în runda cu numărul 13 din Liga 1. Alexandru Dandea (33 de ani), fundașul oaspeților, și-a ironizat rivala. +10   FOTO

Articol de GSP - Publicat sambata, 23 octombrie 2021 23:29 / Actualizat duminica, 24 octombrie 2021 07:16

Alexandru Dandea i-a provocat și pe dinamoviști, după ce înaintea derby-ului cu FCSB a fost cel mai vocal om din tabăra Rapidului. Fundașul crede că giuleștenii s-au încurcat în fața unei „echipe mici”,

3 lucruri inedite după derby-ul Dinamo - Rapid: Rednic știa de ce-și ironizează „killer-ul” + Torje și Săpunaru ne fac să ne întoarcem în timp
DINAMO - RAPID 1-1

Alexandru Dandea, după Dinamo - Rapid 1-1: „Mereu ne încurcăm cu echipele mici”

„Astăzi nu am făcut un joc foarte bun, n-avem ce face, trebuie să ne mulţumim şi cu egal. Mai avem mult de muncă şi sper ca la meciul cu Craiova să arătăm diferit. Terenul de joc de aici cred că la ora actuală este cel mai prost din ţară. Nu putem să dăm doar vina pe teren. Nici noi nu am făcut ce a spus antrenorul.

Astăzi nu ne-a ieşit nimic, cel puţin primele 15 minute, am dat pase numai la adversar. Jucătorii care au venit de pe margine au venit cu un plus. Ne bucurăm că în cele din urmă am obţinut un rezultat de egalitate. Întotdeauna aşa a fost la Rapid, ne-am încurcat cu echipele mici. Trebuie să fim mai concentraţi”, a spus Alexandru Dandea, la Telekom Sport.

VIDEO Mihai Iosif, declarații la finalul partidei cu Dinamo: „Păcat că am făcut o primă repriză slabă”

Cum arată clasamentul în Liga 1 după Dinamo - Rapid 1-1

Dinamo ratează încă o dată victoria în prelungiri, la fel ca în meciul cu UTA. „Câinii” sunt penultimii în Liga 1, cu 8 puncte strânse în 13 meciuri. Rapid rămâne pentru moment pe locul 6, unul de play-off. Poate să cadă o poziție, în funcție de rezultatul meciului Academica Clinceni - UTA.