FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - U CLUJ

VIDEO Eșanu n-a înțeles nimic la golul lui U Cluj! S-a păcălit la execuția genială a lui Tescan

Dragoș Tescan (22 de ani), extrema celor de la Universitatea Cluj, a marcat un gol superb în minutul 17 al returului barajului cu Dinamo, la scorul de 0-0.

Articol de GSP - Publicat duminica, 29 mai 2022 21:47 / Actualizat duminica, 29 mai 2022 21:50

Dinamo are nevoie de o victorie la cel puțin două goluri pentru a evita rușinea primei retrogradări din istorie. Misiunea „câinilor” s-a complicat substanțial în minutul 17 al disputei din Ștefan cel Mare, când Dragoș Tescan a marcat un gol încântător.

Tescan, gol de generic în Dinamo - U Cluj

Tescan a preluat mingea în banda dreaptă a atacului clujean, la doi metri de tușă. Cu o atingere scurtă a așezat balonul pentru o execuție cu piciorul stâng.

Extrema „șepcilor roșii” a ridicat capul, l-a văzut ieșit pe Mihai Eșanu și a trimis cu boltă, sub bara transversală.

Goalkeeper-ul dinamovist a rămas secunde bune blocat, privind în zare.

„Câinii roșii” au revenit imediat în joc, două minute mai târziu, când Morar a finalizat o acțiune purtată în viteză de Irobiso și Matei.