FOTBAL  »  Superliga  »  VIITORUL - DINAMO 4-1

VIITORUL - DINAMO 4-1 // FOTO EXCLUSIV A izbucnit în lacrimi după fluierul final! Gică Hagi i-a făcut imediat cel mai mare salariu din lot

Articol de GSP - Publicat duminica, 02 decembrie 2018 09:06

Viitorul s-a impus cu 4-1 în fața lui Dinamo. Alexandru Mățan (19 ani) a ratat o lovitură de la 11 metri la ultima acțiune a partidei și a izbucnit în lacrimi.

Intrat în minutul 57 în locul lui Voduț, Mățan a fost unul dintre cei mai buni jucători de pe teren. Mijlocașul Viitorului a pasat decisiv la golul de 3-1 marcat de Vlad Achim și a fost un pericol constant pentru defensiva "câinilor".

Al patrulea minut de prelungire l-a pus în fața încununării unei evoluții excelente. Ianis Hagi a obținut o lovitură de la 11 metri, iar Gică Hagi l-a numit pe Mățan executant. Lovitura a fost blocată de Penedo.

Frustrarea a fost mai puternică decât bucuria, iar Mățan a izbucnit în lacrimi, fiind cu greu consolat de Ianis și compania. Doar Gică l-a putut linști.

I-a mărit salariul

Gică Hagi a fost impresionat de evoluția lui Mățan și la finalul partidei a anunțat că îi va mări salariul la 5.000 de euro pe lună, plafonul maxim de la Viitorul.

7a fost nota primită de Mățan pentru prestația din Viitorul - Dinamo 4-1

Vezi și:

Rednic îl pune la colț pe Ianis Hagi: "Să fie mai bărbat! S-a tăvălit de zici că i-a rupt piciorul"