Comentarii (301)
lixandru88
lixandru88  •  20 Februarie 2020, 09:26

***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

florar
florar  •  20 Februarie 2020, 09:24

Și până în 2012 când Becali a câștigat toate procesele cine judeca mă? Pe cei care au dat-o vândut Steaua lui Becali daca asta o fi furat cum spun cei că ține cine-i anchetează mă???? La fel este si acum...Statul baga banii in contul lui Becali prin ANRP și cică singurul vinovat este Becali!!!! Voi sunteți oameni mă?

utilizator șters
utilizator șters  •  20 Februarie 2020, 09:21
Postat de Alexandru Chis pe 20 Februarie 2020, 09:15

Pentru insanatosirea vietii economice din Romania, ar trebui ca actualul executiv liberal sa ceara ca toate averile sa fie trecute prin sita analizarii "la sange" a dobandirii averilor! Cum de a ajuns un ***, precum Gigi Bevali, sa se imbogateasca peste noapte cu cumparea de redobandiri litigioase si cu schimburi ilegale de terenuri? Un astfel de *** trebuie sa fie cercetat, condamnat si obligat sa restituie banii obtinuti prin anumite inginerii financiare! Daca Babiuc a facut cativa ani de inchisoare pentru acele false schimburi de terenuri, de ce Becali a rams cu sutele de milioana de euro din acele controversate si litigioase presupuse schimburi de terenuri? Cum de a ajuns un asemenea ***, crscator de oi, sa se imbogateasca pe seama unor "inginerii financiare"? De ce nu sunt actionati in Insatnta toti cei care i-au favorizat aceste malversatiuni financiare (avocati, notari, judecatori si executori judecatoresti)? De ce FCSB nu este exclusa din Liga 1 iar cei care au tacut, complici fiind la acest furt din avutia nationala, sa raspunda pentru ceea ce au crezut ca pot face in aceasta tara? Toate averile la control!

Respect! Însă va veni colegul dvs de generație, Viorel fcsbistul, și va spune ca este o ... naționalizare! :-)))))

florar
florar  •  20 Februarie 2020, 09:20
Postat de Alexandru Chis pe 20 Februarie 2020, 09:15

Pentru insanatosirea vietii economice din Romania, ar trebui ca actualul executiv liberal sa ceara ca toate averile sa fie trecute prin sita analizarii "la sange" a dobandirii averilor! Cum de a ajuns un ***, precum Gigi Bevali, sa se imbogateasca peste noapte cu cumparea de redobandiri litigioase si cu schimburi ilegale de terenuri? Un astfel de *** trebuie sa fie cercetat, condamnat si obligat sa restituie banii obtinuti prin anumite inginerii financiare! Daca Babiuc a facut cativa ani de inchisoare pentru acele false schimburi de terenuri, de ce Becali a rams cu sutele de milioana de euro din acele controversate si litigioase presupuse schimburi de terenuri? Cum de a ajuns un asemenea ***, crscator de oi, sa se imbogateasca pe seama unor "inginerii financiare"? De ce nu sunt actionati in Insatnta toti cei care i-au favorizat aceste malversatiuni financiare (avocati, notari, judecatori si executori judecatoresti)? De ce FCSB nu este exclusa din Liga 1 iar cei care au tacut, complici fiind la acest furt din avutia nationala, sa raspunda pentru ceea ce au crezut ca pot face in aceasta tara? Toate averile la control!

Să râdem și cu asta!!! Va,Becali a fost arestat când era parlamentar PNL!!!! Becali in gura mare a spus cate milioane a dat lui Antonescu pentru campania electorală!!! Becali a activat în Parlamentul României la comisia de Justiție????!!!! Ba tu ești marțian,nu erai pe Pământ când se petreceau astea?

utilizator șters
utilizator șters  •  20 Februarie 2020, 09:18
Postat de florar pe 20 Februarie 2020, 09:06

Auzi și la asta!!!? Când deciziile ii convin sunt judecătorii buni,când nu-i convin judecătorii sunt răi!!!

La CAB și ICCJ sunt de regula completuri de 3 sau 5 judecători, deci a greși se întâmpla rar. Cazurile Steaua vs FC fcsb au fost analizate de astfel de completuri prin urmare nu am ce reproșuri sa le fac. Cazul lui Talpan, fiind unul minor a fost judecat de madam Nestor Beatrice și atât. Greșeala a evidentă. Alte întrebări!?

florar
florar  •  20 Februarie 2020, 09:15
Postat de lixandru88 pe 20 Februarie 2020, 09:07

Hai, gata cu abureala. Nu decidem noi aici. Zarurile se aruncă la tribunale. Unde Gigi n-are mână bună... Au revoir!

Pai un judecător a deblocat conturile bancare ale lui Becali! Asta este o certitudine! Și să fi acuzat de spălare de bani trebuie că procurorul sa demonstreze banii negri din afacere!!! Banii proveniți de la o institutie a statului- ANRP???? Daca Becali era mana in mana cu cineva care a favorizat treabă la ANRP îl acuzau pentru alte fapte...dare de mită,grup infracțional...Desigur că procurorul poate fi deștept și să urmărească o problema la ANRP,judecător sau evaluator și să fi încercat că sa imobilizeze banii,,pierduți,,de ăștia dar Becali din ce se scrie nu are probleme penale...

florar
florar  •  20 Februarie 2020, 09:08
Postat de lixandru88 pe 20 Februarie 2020, 09:06

Păi instanța... Adică demonii voștri eterni. :))

Știi ce este aia spălare de bani?

lixandru88
lixandru88  •  20 Februarie 2020, 09:07
Postat de florar pe 20 Februarie 2020, 09:06

Auzi și la asta!!!? Când deciziile ii convin sunt judecătorii buni,când nu-i convin judecătorii sunt răi!!!

Hai, gata cu abureala. Nu decidem noi aici. Zarurile se aruncă la tribunale. Unde Gigi n-are mână bună... Au revoir!

florar
florar  •  20 Februarie 2020, 09:07
Postat de lixandru88 pe 20 Februarie 2020, 09:06

Păi instanța... Adică demonii voștri eterni. :))

Ce instanța mă? Unde ai citit tu așa ceva???

lixandru88
lixandru88  •  20 Februarie 2020, 09:06
Postat de florar pe 20 Februarie 2020, 09:04

Cine spune asta băiețaș???

Păi instanța... Adică demonii voștri eterni. :))

  • 1
  • •••
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • •••
  • 31
Comentează