FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID - CS MIOVENI 1-1

Dragoș Grigore vrea în play-off, dar recunoaște: „Neatenții de copii și juniori”

Rapid și CS Mioveni au remizat, scor 1-1, în runda cu numărul 17 din Liga 1. Dragoș Grigore (35 de ani) crede că rezultatul a fost unul echitabil și speră ca giuleștenii să rămână pe loc de play-off până la finalul sezonului regulat.

Articol de GSP - Publicat sambata, 27 noiembrie 2021 22:47 / Actualizat sambata, 27 noiembrie 2021 22:48

Remiză în deja clasicul Rapid - CS Mioveni » Cum arată ACUM clasamentul
Rapid - CS Mioveni 1-1

Dragoș Grigore nu a făcut cel mai bun meci împotriva Mioveniului. În minutele de prelungire a pierdut o minge în propria jumătate și l-a lăsat pe Sanoh singur cu portarul Moldovan. Fotbalistul Mioveniului s-a încurcat, a ezitat și nu a apucat să șuteze.

Dragoș Grigore, după Rapid - CS Mioveni 1-1

„Au fost două reprize diferite. Nici atitudinea nu a fost una bună. E adevărat că pe final, o greșeală a mea putea să ne coste. A fost echitabil.

Dacă stăm și privim în urmă, ar fi trebuit să avem câteva puncte în plus. Neatenții, greșeli individuale, uneori de copii și juniori. Încercăm să învățăm din ele și să nu le mai repetăm. Suntem conștienți că se strânge lațul, se apropie sfârșitul sezonului. Vrem să ne îndeplinim obiectivul.

Al meu, personal, este clasarea în play-off. Asta chiar dacă suntem o nou-promovată, dar istoria ne obligă să ne dorim mai mult. Vreau să fiu acolo. Cred că avem valoarea și jucătorii necesari”, a spus Dragoș Grigore, la Telekom Sport.

Îmi place foarte mult cum arată noul stadion din Giulești. Așteptăm cu nerăbdare să se dea drumul. Când nu vor mai fi aceste probleme legate de spectatori și va fi la capacitate maximă, celorlați le va fi greu.
- Dragoș Grigore, fundaș Rapid

Cum arată clasamentul din Liga 1 după Rapid - CS Mioveni 1-1

Rapid rămâne pe loc de play-off, cu 28 de puncte, dar lupta este una la baionetă. Distanța între ocupantele pozițiilor 3 și 7 este în acest moment de un singur punct. Mioveni ajunge la 3 meciuri consecutive fără eșec și respiră în lupta pentru evitarea retrogradării.

Atacantul lui Becali, muștruluit după ultimul gest: „Face ce a învățat în cei 7 ani de-acasă. A fost și la națională un episod”

FCSB, fără „bombardier” la meciul cu CS Universitatea Craiova! Nu a făcut deplasarea cu echipa

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”