FOTBAL  »  Superliga  »  BOTOȘANI - SEPSI

FOTO Scene incredibile în Superligă » A rupt banca de rezerve în momentul înlocuirii

Eduard Florescu (26 de ani) a avut o criză de nervi în minutul 76 al meciului FC Botoșani - Sepsi Sf. Gheorghe, în momentul în care antrenorul Bogdan Andone l-a înlocuit. / FOTO: Captură @Orange Sport 1 +24   FOTO

Articol de - Publicat joi, 29 februarie 2024 18:01 / Actualizat joi, 29 februarie 2024 18:45

Eduard Florescu (26 de ani) a avut o criză de nervi în minutul 76 al meciului FC Botoșani - Sepsi Sf. Gheorghe, încheiat 2-1 în favoarea oaspeților, în momentul în care antrenorul Bogdan Andone l-a înlocuit.

Condusă cu 2-0, FC Botoșani a irosit ocazii rarisime în repriza secundă a meciului cu Sepsi. Cea mai mare a venit în minutul 63, când golgheterul Eduard Florescu a executat slab o lovitură de la 11 metri și i-a permis lui Dinu Moldovan să intervină.

Apelul inedit al crainicului, înainte de FC Botoșani - Sepsi: „Asta ne dorim astăzi!”
Botoșani - Sepsi

FOTO. Eduard Florescu a rupt banca de rezerve la Botoșani - Sepsi

Florescu, nervos în Botoșani - Sepsi / FOTO: Captură TV @Orange Sport 1
Botoșani - Sepsi. foto: Ionuț Tăbultoc
+20 FOTO

În minutul 76, antrenorul Bogdan Andone a decis să îl înlocuiască pe Florescu. Nemulțumit de atitudinea unor fani prezenți la Tribuna I și frustrat de ratarea penalty-ului, mijlocașul Botoșaniului a început să înjure. În prima fază a fost calmat cu greu de Andone.

Florescu s-a îndreptat către banca de rezerve, a dat cu piciorul într-un tricou care i-a ieșit în cale, apoi a lovit cu pumnul în peretele băncii de rezerve.

Placajul din lateral a cedat, spre șocul colegilor aflați în jur.

Apelul inedit al crainicului, înainte de FC Botoșani - Sepsi

Cu câteva minute înaintea startului partidei cu Sepsi, crainicul arenei din Botoșani a luat cuvântul. „Ne dorim ca astăzi arbitrii să își facă treaba...” a fost mesajul transmis, dezvăluit de comentatorul Digi Sport 1. Toți spectatorii prezenți la meci au aplaudat inițiativa.

La FC Botoșani - Sepsi Sf. Gheorghe, brigada de arbitri a fost condusă de Andrei Costreie. La cele două tușe au fost delegați Valentin Avram și Andrei Constantinescu, iar în camera VAR s-au aflat Horia Mladinovici și Marius Omuț.

Match Quiz Universitatea Craiova - Rapid

Te pricepi la Superligă? Plasează gratuit predicțiile tale pe Universitatea Craiova - Rapid și câștigă premiile puse în joc!

VIDEO. Gigi Becali îi ironizează pe giuleșteni: „Vine Rapidul, dar vine pe 4!”