Comentarii (7)
jilosu
jilosu  •  06 Noiembrie 2025, 15:38

domnule ziarist esti nedocumentat sa nascut la AGRISUL MARE,mic esti ca ziarist

lulu
lulu  •  05 Noiembrie 2025, 16:48

Chiar nu s-a găsit, între multitudinea de așa ziși ziariști, unul care să nu scrie asemenea monstruozitati la adresa marelui antrenor și OM ,Jenei?Înțeleg că în perioada interbelică, România era comunistă, iar tatăl d-lui Jenei s-a înrolat,din această cauză, în armata maghiară?!Apoi,V.Tastaman a jucat în secretul lui Bachus, în 1984!,deși parasise România în 1981!!.De unde-i adunați?!și hai cu cenzura!

valihaita
valihaita  •  05 Noiembrie 2025, 16:48

Vasilica Tastaman a fost o femeie cam usuratica.....

coopoo
coopoo  •  05 Noiembrie 2025, 16:47

L-am vazut in carne si oase in ziua meciului intre Steaua si Sporting Gijon, la Bucuresti, cu o saptamana inainte de Romania-Elvetia (antrenata de Stielike), in CE. Trei ziaristi elvetieni faceau o avancronica, eu le eram traducator. Antrenamentul stelistilor era pe sfarsite, m-am dus dupa ei sa-i vad exersand lovituri de la 11 m. Jenei le-a spus cateva cuvinte si apoi: Domnilor, sa trecem la executarea loviturilor. Sa cad jos, nu alta. Apoi elvetienii au vrut un interviu. Jenei s-a retras, l-a chemat pe Ilie Dumitrescu. A durat poate zece minute.

Sportfans
Sportfans  •  05 Noiembrie 2025, 16:30

***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

fcsbist.de.mic
fcsbist.de.mic  •  05 Noiembrie 2025, 16:18

Tatal lui Ienei nu a refuzat serviciul militar in Romania comunista, ci s-a mutat din Arad in Ungaria (sau mai bine zis intr-un teritoriu din Slovacia atribuit Ungariei prin primul tratat de la Viena) pentru a evita inrolarea in armata romana. Mai tarziu a fost recrutat in armata Ungariei, a luptat si a cazut prizonier la rusi, de unde s-a intors dupa doi ani de la terminarea razboiului.

godot
godot  •  05 Noiembrie 2025, 16:17

Dumnezeu să-l odihnească între drepții săi! A fost un exemplu de caracter, profesionalism, clasă umană și fotbalistică (acea progresie implementată de el fantastică este mult subevaluată). Un simbol al relațiilor româno-maghiare în partea lor pozitivă.

Comentează