FOTBAL  »  Superliga  »  TRANSFER

EXCLUSIV Încă un plecat! Dinamo a renunțat la unul dintre cei mai vechi jucători din lot

Articol de - Publicat joi, 11 iunie 2015 09:04

Dinu Gheorghe și Mircea Rednic continuă curățenia la Dinamo. Cei doi au început să renunțe la mai mulți jucători care în sezonul trecut au fost oameni de bază în echipa "cîinilor"

Antrenorul lui Dinamo a decis să renunţe acum două zile la Vali Lazăr, Marian Cristescu, N. Grigore şi Traian Marc, iar ieri i-a fost reziliat contractul lui Ricardo Machado. 

Azi, tehnicianul l-a anunțat și pe Boubacar Mansaly, care și-a reziliat contractul cu Dinamo. Senegalezul de 27 de ani a venit în 2012 la formația din "Ștefan cel Mare", alături de care a cîștigat o Supercupă.

1 an
de contract mai avea Boubacar la Dinamo

500.000 €este cota lui Boubacar pe transfermarkt

Citește și:
A fost Ștefan Kovacs agent secret al Securității și în perioada când îl antrena pe Cruyff la Ajax? Răspunsul CNSAS: „Putea fi reactivat”
Special
A fost Ștefan Kovacs agent secret al Securității și în perioada când îl antrena pe Cruyff la Ajax? Răspunsul CNSAS: „Putea fi reactivat”
Intră la negocieri pentru transferul lui Siyabonga Ngezana
Superliga
Intră la negocieri pentru transferul lui Siyabonga Ngezana
Răzvan Sava, OUT din lotul lui Udinese » Italienii îi anunță revenirea în România!
Stranieri
Răzvan Sava, OUT din lotul lui Udinese » Italienii îi anunță revenirea în România!
MM Stoica, atac fără precedent la adresa unui fost conducător din Superliga: „Am mai văzut șmecheriți din ăștia”
Superliga
MM Stoica, atac fără precedent la adresa unui fost conducător din Superliga: „Am mai văzut șmecheriți din ăștia”
Dacia se pregătește de finalul motoarelor GPL
Profit.ro
Dacia se pregătește de finalul motoarelor GPL
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

„Miza programului n-a fost ascensiunea, ci moartea” » De ce escaladarea live a unui zgârie-nori de către Alex Honnold a fost greșită: „Clădirea nu e munte, e o vânătoare de clickuri vopsită drept căutare interioară”

„Părul fetei arde vâlvătăi... Zbor final! Stop!” » GSP publică o serie specială, la 50 de ani de la perfecțiunea olimpică a gimnasticii: „Nadia, 10 la Montreal”


Comentarii (60)
dinamo_forever_77
dinamo_forever_77  •  11 Iunie 2015, 11:26
Postat de redbuldog pe 11 Iunie 2015, 11:12

Bhei fratilor haideti sa ne intelegem...!Nu conteaza ca pleaca X sau Y,jucatori mai buni sau mai rai,fiecare sa evidentiat printr-o atitudine,care a fost apreciata sau nu,in primul rand de noi,cei care ne pasa de soarta acestei echipe..!Important e sa realizam cu toti,ca aceasta politica haotica de transferuri,inconsecventa la nivel managerial aduce mult rau in evolutii si performante,cu lotul actual ne vom bate sigur la evitarea retrogradarii,asta din cauza acestui pseudo..investitor,patron, etc care este Negoita!

Inainte sa-l contestam pe Negoita (inca imi este simpatic), haideti sa vedem de unde am plecat !!! Dintr-o groapa extreme de adanca in care am fost DIN CAUZA celor trei musterii.... Badea, Borcea, Turcu, + a verilor Becali M-am saturat sa vad ca suntem neputinciosi in fata stelei, dar nici nu pot sa arunc cu pietre in singurul om care s-a bagat sa faca ceva ! Omul a spus cu subiect si predicat ca asteapta langa el si alti investitori sau este dispus chiar sa renunte in favoarea altui investitor potent. Ati vazut voi pe cineva sa se inghesuie sa cumpere clubul? Haideti sa (mai) avem rabdare sa iesim din insolventa si apoi sa tragem concluziile necesare. Pana una alta HADETI CU TOTII sa umplem stadionul meci de meci, si in acest fel sa ne ajutam clubul. Noi ne "razboim" cu stana, dar suntem departe de ce se intampla intr-un campionat sanatos. Cu banii nostril pe bilete ne vom ajuta clubul.

samertx
samertx  •  11 Iunie 2015, 13:07
Postat de xnread pe 11 Iunie 2015, 12:57

..nu cred ca publicatia tiparita/digitala (GSP) este aservita seniorului din proximitatea Bucurestilor ci intreprinde, ceea ce toata floarea jurnalistica face:speculeaza momentul:)..un lucru logic.E afacere nu caritate:)

Am zis eu că-i pe degeaba!. Salut, by the way! :))

bodyoflies
bodyoflies  •  11 Iunie 2015, 10:50

@Zidane, mai bine sa joace acolo un hunior decat Boubacar care stie sa joace doar pase in spate si pierde foarte multe mingi.

Vezi toate comentariile (60)
Comentează
Close