Alte știri din fotbal
Farul - FC Botoșani 0-0 » Sarabanda ratărilor la Malul Mării: gazdele cu penalty ratat, oaspeții cu două bare!
4
Filipe Coelho schimbă foaia la Universitatea Craiova „Este momentul!”
0
Daniel Pancu are o problemă: „Vă dați seama în ce situație e Rapidul?”
0
„Nu bugetul a fost problema!” » Ce s-a întâmplat, de fapt, la Universitatea Craiova în actualul sezon european
0
Lifestyle
Fosta iubită s-a dezbrăcat și a postat provocator, după ce în patul fotbalistului a apărut o nouă „cucerire”
2
Au semnat actele pentru stadionul de 115 milioane de euro din România: „În sfârșit!”
9
Prinși în «ofsaid» » Internaţionalul n-a mai putut ascunde relația cu Valentina: „Ești în patul lui!”
4
Artista faimoasă din România a cântat imnul echipei la meciul din Superligă: „Am avut emoții uriașe!”
1
Motivele pentru care islandezii au respins aderarea la Uniunea Europeană în ...
Libertatea
Venezuela vrea afară din Organizația Țărilor Exportatoare de Petrol. Cum ...
Adevărul
De față cu Mitică Dragomir, talentul uitat al Diviziei A a fost premiat pe ...
GSP SPECIAL
Ce este „Inelul de Aur”, bucla rutieră de 27.000 km, cât două treimi din ...
Libertatea
Regele Mihai nu avea altă treabă mai bună de făcut, decât să înfiinţeze o echipă de fotbal militară. Oare de ce DOAR în ţările fost comuniste a fost posibilă o asemenea aberaţie?
baiete repet ca esti greu de cap. mihai a fost obligat de imprejurari sa ia niste decizii. asta nu inseamna ca a fost comunist ca a infiintat steaua sau hhc. nu mai repet inca o data.
Noroc cu ministerul transporturilor care in fiecare tara democratica si a tras echipa de fotbal. Si anticomunista pe deasupra :)))))
Nu i vorba de imprejurari, e vorba ca dupa logica ta toti militarii care s au retras din ardeal la ordinul lui carol sunt tradatori. Daca nu vezi singur eroarea grava de logica rezuma te la ue steaua, ca nu ti cer mai mult decat poti.
tu ai un nivel de intelegere redus baiete. eu am terminat istoria la ubb si am calificarea necesara sa vorbesc in calitate de specialist in domeniu. tu ai citit si tu ceva undeva dar nu ai inteles prea multe. asa cum ii spunea un fost profesor de-al meu piso unui doctor care pretindea ca stie mai multa istorie ca el: domnul doctor daca eu as citi 4 carti de medicina ma lasati sa va operez. aparent sti in realitate esti praf. istoria aparent este usoara care da multora iluzia cunoasterii ei in realitate este o disciplina complicata la fel ca orice alta disciplina.
Doar in regimurile totalitare, armata şi-a înfiinţat echipă de fotbal, evident cu scop propagandistic.
asa cum carol al 2-lea a fost obligat de imprejurari sa cedeze teritorii ungariei si urss pentru ca romania sa nu aiba soarta poloniei sau frantei care era deja cucerita in momentul cesiunilor teritoriale tot la fel mihai a fost obligat sa accepte hhc sau steaua.
Daca si cu parca. Vorbesti de chestiile astea aratand nivelul de intelegere a unui pusti de 12 ani cu bataturi in palma. Tu ai idee cam ce ar insemna nerespectarea ordinului dat de rege? In armata? Pe timp de razboi?
Dacă nu veneau bolșevicii, armata nu ar fi avut niciodată echipă de fotbal, ce nu ai înţeles?
Regele mihai a dat ordin ca armata sa se alieze cu rusii in 1944, divizia HHC s a infiintat in 1945. Stiu, sunt frumoase povestile cu trecerile de partea inamicului in razboi cand vrei sa dai vina pe comunisti ca sustii o echipa mediocra si ai cocoselu mic, dar daca tot esti prost nu semnaliza
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.