FOTBAL  »  Superliga  »  FC ARGEȘ - CSU CRAIOVA

FOTO Repriza și gafa: încă o eroare uriașă în FC Argeș - CSU Craiova

FC Argeș - CSU Craiova. După ce Alexandru Crețu a fost eliminat pentru două faulturi comise în decurs de 4 minute în prima repriză, oltenii au comis-o grav și în partea secundă.

Articol de GSP - Publicat duminica, 21 noiembrie 2021 19:27 / Actualizat duminica, 21 noiembrie 2021 19:31

De această dată, a fost rândul lui Vladimir Screciu (21 de ani) să gafeze. La 1-1, stoperul reprofilat de Reghe din „închizător”, s-a băgat fără niciun temei peste colegul lui din defensivă, Marius Constantin, și a încercat să paseze „acasă”.

Numai că a trimis mult prea încet! Jafar Arias, aflat în spatele fundașilor olteni, a urmărit balonul și l-a executat pe Pigliacelli dintr-o situație de unu contra unu.

Momentul în care Screciu a pasat greșit spre propria poartă:

Repriza și gafa: încă o eroare uriașă în FC Argeș - CSU Craiova

FC Argeș - CSU Craiova. Alex Crețu, eliminat în minutul 12

În minutul 12 al întâlnirii FC Argeș - CSU Craiova, Alexandru Crețu (29 de ani, mijlocaș defensiv) a fost eliminat după ce a văzut al doilea cartonaș galben. Oltenii conduceau cu 1-0.

Crețu a comis însă două neregularități sancționate la sânge de arbitrul Marian Barbu. Mai întâi, minutul 8, mijlocașul la închidere a văzut primul „galben”, pentru un fault la Marian Șerban, oprind astfel o acțiune periculoasă a Argeșului.

Patru minute mai târziu, Crețu a intrat tare la Fatai, a lovit mingea, însă l-a și „secerat” pe atacantul piteștenilor și n-a fost iertat de „central”:

Alexandru Crețu a venit în septembrie la CSU Craiova, după o experiență de două luni la FCSB. Becali a anunțat că renunță la el în urma eșecului cu Rapid, 0-1.

VIDEO Rednic sare în apărarea fotbalistului făcut praf de suporterii lui Dinamo: „Toți specialiștii îl judecă. Vina e a mea!”

Conducerea lui CFR Cluj explică rezultatele slabe din Europa: „Ce a găsit Dan Petrescu nu a fost pe placul lui”

EXCLUSIV: Anunțul momentului pentru Gigi Becali » Fotbalistul se întoarce la FCSB: „Direct atacant îl bag!”