FOTBAL  »  Superliga  »  FC ARGEȘ - FCSB

VIDEO + FOTO Repriză complicată pentru Hațegan în FC Argeș - FCSB: a anulat greșit golul lui Ianis Stoica?!

Ovidiu Hațegan (41 de ani) a anulat un gol marcat de Ianis Stoica (19 ani) în minutul 22 al partidei dintre FC Argeș și FCSB, la scorul de 1-0 pentru piteșteni.

Articol de GSP - Publicat joi, 03 martie 2022 21:56 / Actualizat joi, 03 martie 2022 22:25

FC Argeș a deschis scorul în minutul 16 al partidei cu FC Argeș, după o gafă inexplicabilă a lui Andrei Vlad. Alexandru Greab, celălalt portar, a fost și el la un pas să o comită, dar a fost salvat de Ovidiu Hațegan.

Andrei Vlad, eroare monumentală la Pitești! „Messi al portarilor”, moment inexplicabil la golul lui FC Argeș + SCHIMBAT la pauză
FC ARGEȘ - FCSB

Gol anulat pentru FCSB în meciul cu FC Argeș

Greab a interceptat o pasă filtrantă a lui Octavian Popescu, a avut-o în control, apoi a fost la un pas să o scape. A păstrat, totuși, o mână pe balon. Ovidiu Hațegan a considerat că Ianis Stoica a comis un fault un atac.

Un arbitru contactat de GSP.ro a oferit verdictul: „Portarul are degetele pe minge, fault în atac! Atâta timp cât portarul are o mână pe minge și este la sol se consideră fault la portar”.

VIDEO cu faza golului anulat pentru FCSB

Hațegan l-a salvat pe asistentul Mircea Grigoriu, cel care nu semnalizase poziția inițială de ofsaid a lui Ianis Stoica.

Repriză complicată pentru Hațegan în FC Argeș - FCSB

FCSB a cerut și o lovitură de la 11 metri în minutul 28, când șutul lui Andrei Dumiter a atins mâna lui Tofan, la 3 metri de poartă. Același arbitru a concluzionat: „Nici vorbă de henț!”.

VIDEO Merge Ilie Poenaru la FCSB? „Știu că sunt pe lista lor, dar nu am discutat cu nimeni”

VIDEO EXCLUSIV Poenaru, gata să lucreze cu Gigi Becali » Cum l-ar convinge pe patronul FCSB să nu se implice la echipă

Ce a spus Toni Petrea despre plecarea de la FCSB: „Nu mă afectează”

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”