FOTBAL  »  Superliga  »  FC BOTOȘANI - CSU CRAIOVA 2-2

VIDEO+FOTO 4 goluri, penalty ratat și „recital” al arbitrilor » Toate în FC Botoșani - CSU Craiova: Reghe nu mai bate pe nimeni!

FC Botoșani și CS Universitatea Craiova au remizat, scor 2-2, în ultimul meci al rundei #18 din Liga 1. Ritmul meciului a fost peste media Ligii 1, dar erorile de arbitraj și-au spus din nou cuvântul. +35   FOTO

Articol de - Publicat luni, 06 decembrie 2021 22:24 / Actualizat luni, 06 decembrie 2021 22:43

FC Botoșani și CS Universitatea Craiova au remizat, scor 2-2, în ultimul duel al rundei #18 din Liga 1. Ritmul meciului a fost peste media Ligii 1, dar erorile mari de arbitraj n-au lipsit.

Programul complet al etapei #18

CSU Craiova a deschis scorul în Moldova după un fault în atac nesemnalizat de brigada condusă de Istvan Kovacs. Balonul a ricoșat la Koljic dintr-o contră neregulamentară Pap-Ivan, iar bosniacul a înscris cu o „boltă” superbă (31).

Gazdele au răspuns imediat. Fili a semnat o cursă de autor în flancul stâng și i-a pasat decisiv lui Kage, inspirat la finalizare (35).

Imediat după, Andrei Ivan a irosit un penalty obținut de Nicușor Bancu (37).

Gafe uriașe de arbitraj și în FC Botoșani - CSU Craiova » Două goluri trebuiau ANULATE!
FC Botoșani - CSU Craiova 2-2

Repriza s-a încheiat cu FC Botoșani în avantaj. Dawa, aflat într-un ofsaid mare, nevăzut de asistent, a trimis cu capul la Edjouma, care l-a executat la „scurt” pe Lazar (42).

+31 FOTO

Doar un gol în repriza secundă: Universitatea Craiova a restabilit egalitatea și, totodată, a consemnat scorul final în minutul 57: centrare Bancu, preluare și șut Gustavo.

300 de meciuriare Istvan Kovacs în Liga 1, bornă atinsă în această seară

550 de spectatoriau asistat la meciul din Moldova

FC Botoșani, pe loc de play-off. CSU Craiova, departe de titlu

CSU Craiova ajunge astfel la 4 meciuri fără victorie în Liga 1 și e la 19 puncte de liderul CFR Cluj. Dincolo, FC Botoșani își păstrează locul de play-off.

FINAL. FC Botoșani - CS Universitatea Craiova 2-2

FC Botoșani - CS Universitatea Craiova: echipe de start

FC BOTOȘANI: Pap - Braun, Racovițan, Dawa, Țigănașu - Papa, Edjouma - Kage, Ongenda, Petkovski - Fili
REZERVE: M. Contra, Șeroni, Dragu, Florescu, D. Croitoru, Santos, Silva, M. Roman, Sila
ANTRENOR: Marius Croitoru

CSU CRAIOVA: Lazar - Bălașa, Screciu, M. Constantin - Vătăjelu, Căpățînă, Nistor, Bancu - Gustavo, Koljic, Ivan
REZERVE: D. Rusu, Papp, Vlădoiu, Fedele, Cîmpanu, Baiaram, Vînă, Markovic, Al. Crețu
ANTRENOR: Laurențiu Reghecampf

Stadion: Municipal (Botoşani)
Arbitru: Kovacs Istvan (Carei) / A1: Artene Ovidiu (Vaslui), A2: Gheorghe Bogdan (Bucureşti)